Reklamsız Sözcü

HGS Bakiye Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

HGS bakiye sorgulama işlemleri için HGS PTT müşteri hizmetleri sayfası kullanılır. Sayfa aracılığı ile HGS bakiye sorgulama yapılabilir.

android-time 09:18 27 Aralık 2015
HGS Bakiye Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?
HGS bakiye sorgulama işlemleri için HGS PTT müşteri hizmetleri sayfası kullanılır. Sayfa aracılığı ile HGS bakiye sorgulama yapılabilir.

Kişilerin hızlı geçiş sistemi aboneliğini takip edebilmesi adına HGS PTT müşteri hizmetleri kurularak kişilerin bilgi alması sağlanır. İlgili sistemde kişiler üyelik girişi yapmalıdır. HGS bakiye sorgulama gibi aboneliğe dair özel bilgilerin öğrenilmesi için mutlaka önceden üyelik alınması ve üyelik bilgileri ile müşteri hizmetleri panelinde giriş yapılması gerekir. Hgs.gen.tr sitesindeki “HGS sorgulama” yazısında belirtildiği gibi HGS bakiye sorgulama için kullanılması gereken sistem ekranı şöyledir;

Resimde görüldüğü üzere kişiler siteden işaretlenen alanları seçmelidir. Gib blog sitesindeki “HGS bakiye sorgulama” yazısında belirtildiği gibi kişilerin üyelik bilgilerini girmesi sonrasında abonelik detayları ekranda yer alır. Bilgilerin yer alması ile birlikte tüm merak edilenler öğrenilir. Kişilerin bakiye sorgulama için tüm abonelikler listelenir. Aboneliklere bakılarak kişiler abonelik detaylarını öğrenebilir. Geçiş için yeterli bakiye yoksa HGS bakiye sorgulama işlemleri sonrasında kişilerin mutlaka bakiye yüklemesi yapması gerekir. Eğer geçiş sırasında yeterli bakiye olmazsa, ilgili geçiş yetersiz bakiye geçişi olarak kabul edilir ve sonrasında bakiye yüklemesi için bir haftalık süre başlatılır.

Herhangi bir ceza alınmaması ve sorunsuz bir hizmet alımı için kişilerin HGS bakiye sorgulama gibi işlemleri yapması gerekir. İşlemlerin ücretsiz bir şekilde yapılabilir olması bu konuda herhangi bir sorun olmadan işlem yapılmasını sağlar. Giriş için üstelik sadece kimlik bilgilerinin kullanılarak online üyelik alınması yeterlidir. Bu açıdan ilk defa online sistemi kullanarak HGS bakiye sorgulama yapmak isteyenler de gerekli üyelik işlemlerini yapabilir. Sisteme giriş yapan kişiler sadece bakiye için değil, abonelik ile ilgili diğer konularda da bilgi alabilir. Özellikle geçiş bilgisi gibi işlemle online olarak yapılabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5907.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more