Reklamsız Sözcü

HGS Bakiye Yükleme için Otomatik Ödeme Talimatı Vermek

Hızlı geçiş sistemi aboneliği bulunanlar HGS bakiye yükleme yaparak geçiş için yeterli bakiyeyi hesaplarına yükleyebilir.

android-time 09:30 20 Aralık 2015
HGS Bakiye Yükleme için Otomatik Ödeme Talimatı Vermek
Hızlı geçiş sistemi aboneliği bulunanlar HGS bakiye yükleme yaparak geçiş için yeterli bakiyeyi hesaplarına yükleyebilir.

HGS bakiye yükleme sayesinde geçiş için bakiyeden alınacak ücret önden ödenir. Her geçişte ücret abonelikten alınırken, kişilerin belirli dönemlerde sorgulama yaparak bilgi alması gerekir. Böylece sorun yaşanmadan bakiye kontrolü sağlanabilir.

RESMİ HGS SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Otomatik Ödeme Talimatı

HGS bakiye yükleme işlemlerinde otomatik ödeme talimatı için bankaların online sistemleri kullanılmalıdır. Otomatik ödeme konusunda verilecek talimatta talimat seçeneklerine göre HGS bakiye yükleme işlemleri banka aracılığı ile yapılır. Hgs.gen.tr sitesinde yer alan HGS bakiye yükleme yazısında da kişilerin otomatik ödeme talimatı vermesinin işleri daha da kolaylaştıracağı belirtilir.

Kişilerin otomatik ödeme talimatı vermemesi halinde ise HGS bakiye yükleme işlemlerini kendisi yapması gerekir. Bunun için ilk olarak PTT AVM'ye giriş yapılmalıdır. PTT AVM sitesinde kişilerin HGS bakiye yükleme yapması için ilgili sistem kurulduğundan zorlanmadan işlem yapılabilir. HGS bakiye yükleme seçeneklerinde minimum 10 TL yüklenmektedir. HGS bakiye yükleme ana sayfası şöyledir;

Bu bölümde kişilerin yapacağı seçimlere göre işlemlerine devam ederek, tamamlaması gerekir. Bu konuda her adımda yeni bir ekran açılır. Kişiler ekranda istenen bilgileri girerek ya da işlemleri yaparak gerekli adımları yerine getirebilir.

Üyelik girişi yapan kişiler çok daha kolay bir şekilde sistemden yararlanabilir. Fakat üyelik girişi yapmadan da HGS bakiye yükleme yapılabildiğinden dolayı kişiler ilgili seçeneği de kullanabilir. Sistem aynı zamanda akıllı cihazlar ile uyumludur. Bu açıdan HGS blogunda detayı verilen HGS bakiye sorgulama gibi işlemler aynı zamanda mobil cihazlar üzerinden de yapılabilir. Bunun için aşağıdaki işletim sistemleri menüsünün kullanılması gerekir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:4522.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more