Reklamsız Sözcü

HGS Bakiye Yükleme Ve Güncel Bakiye Bilgisi Öğrenme

HGS sorgulama işlemleri arasında bulunan HGS bakiye yükleme ile abonelik için bakiye işlemleri yapılabilmektedir.

android-time 08:33 28 Aralık 2015
HGS Bakiye Yükleme Ve Güncel Bakiye Bilgisi Öğrenme
HGS sorgulama işlemleri arasında bulunan HGS bakiye yükleme ile abonelik için bakiye işlemleri yapılabilmektedir.

Hızlı geçiş sistemi için özel olarak oluşturulan müşteri hizmetleri portalının kullanılması ile birlikte abonelik için detaylı bilgilere ulaşılabilir. Bu bakımdan gerekli işlemlerin yapılması için online olarak kullanıma sunulan portallardan yararlanılması yeterlidir. Hgs.gen.tr blog sayfasında HGS bakiye yükleme başlıklı yazıda belirtildiği gibi kişilerin kullanması gereken portal ekranı şöyledir;

PTT tarafından oluşturulan müşteri hizmetleri sistemini kullanacak ve HGS bakiye yükleme işlemlerini yapacak kişilerin ilk olarak sisteme üye olması gerektiğini unutmaması gerekmektedir. Bu konuda resimde üyelik bölümü kullanılabilir. Hgs.gen.tr blog sayfasında yer alan HGS bakiye sorgulama ve yükleme yazısında belirtildiği gibi işlemlerin yapılması sırasında ekranda yer alacak formun doldurulması yeterli olacaktır.  Sistemde üye olmadan bakiye yükleme bölümü de kullanılabilir. Bu bölüme giriş yapıldığında ise resimdeki gibi bir ekran açılır.

HGS PTT müşteri hizmetleri dışında alternatif ödeme kanallarının kullanması da mümkündür. Özellikle bankalar tarafından sunulan özel hizmetler sayesinde HGS bakiye yüklemek için bankacılık hizmetleri de kullanılabilir durumdadır. Bu açıdan işlemleri yapacak kişilerin bankaların online sistemlerini kullanması yeterli olacaktır. Yapılacak HGS bakiye yükleme işlemlerinde kişilerin istediği kadar bakiyeyi aboneliğine aktarması mümkündür. Yapılacak aktarım işlemleri sayesinde kişilerin geçiş yapması çok kolay olacaktır.

Otomatik HGS Bakiye Ekleme İşlemleri

Bakiye yükleme işlemlerini otomatik olarak yapmak isteyenlerin ise yine bankacılık hizmetlerini kullanması gerekir. Abonelik üzerinden verilecek otomatik ödeme talimatı sayesinde tekrar tekrar HGS yükleme yapılmasına gerek kalmayacaktır. Bu bakımdan sürekli abonelik ile geçiş yapacak kişilerin HGS bakiye yükleme konusunda otomatik ödeme talimatı vermesi işleri çok daha kolay bir hale getirecektir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2607.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more