Reklamsız Sözcü

HGS Ceza Sorgulama Ve Ceza İptal Dilekçesi

HGS cezasına itiraz etme işlemlerinde diğer trafik cezalarında olduğu gibi işlemler yapılabilir. HGS cezasına itiraz nasıl yapılır detayları ile haberimizde

android-time 09:10 26 Aralık 2015
HGS Ceza Sorgulama Ve Ceza İptal Dilekçesi
HGS cezasına itiraz etme işlemlerinde diğer trafik cezalarında olduğu gibi işlemler yapılabilir. HGS cezasına itiraz nasıl yapılır detayları ile haberimizde

Kişilerin hızlı geçiş sistemini abone olmadan kullanması halinde sistem tarafından kişilere ceza verilir. Fakat bazı durumlarda kişilerin geçiş yapmamasına rağmen sistemde yaşanan karışıklık nedeniyle kaçak geçiş yapmış olarak kişilere ceza verilebilir. Bu tür durumların yaşanması halinde kişilerin ceza bilgileri üzerinden inceleme yapması ve cezanın haksız olduğunun kesinlik kazanması gerekir. Bu işlemlerin ardından ise HGS cezasına itiraz etmek mümkün olabilir. HGS cezasına itiraz etme işlemlerini yapan kişiler cezaların iptal edilmesin sağlayabilir. Bu konuda HGS bilgi paylaşım bloğunda yer alan HGS kaçak geçiş sorgulama yazısında belirtildiği gibi resmi site üzerinden sorgulama yapılarak bilgi alınabilir.

Sorgulama yapılan sayfa şöyledir;

HGS sitesindeki HGS müşteri hizmetleri yazısında belirtilen sayfa yukarıdaki gibidir ve sayfadaki forma plaka bilgisi girildikten sonra HGS bloğunda anlatıldığı gibi HGS ceza sorgulama yaparak borcun olup olmadığı kontrol edilebilir. Tüm kontrol işlemleri sonrasında ise kişilerin ceza alıp almadığı kesinleştirilirken, cezaların doğruluğu da kontrol edilebilir. Eğer kişiler cezalarda belirtilen kusurları yapmamışsa, HGS cezasına itiraz etme işlemleri ile kişiler kolay bir şekilde mağduriyet yaşanmadan durum kurtulabilir.

HGS İtiraz Dilekçesi

HGS cezasına itiraz etmek isteyenlerin dilekçe ile müracaat etmesi gerekir. Dilekçede kesilen ceza ile ilgili tüm detaylar yazılmalıdır. Aynı zamanda dilekçeye kişilerin cezanın neden iptal edilmesi gerektiği, cezanın neden haksız olduğu gibi bilgileri de eklemesi gerekir. Bu sayede ceza inceleme işlemleri çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir. İşlemlerin sonrasında ise kişilerin haklı olduğu tespit edildiği takdirde cezalar iptal edilir. Eğer kişiler haklı değilse, cezalar iptal edilmez.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2607.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more