Reklamsız Sözcü

HGS Kaçak Geçiş İhlali Sorgulama İşlemleri

HGS geçiş ihlali sorgulama işlemleri HGS PTT müşteri hizmetlerinden yapılır. İşte plaka bilgisi girerek HGS geçiş ihlali sorgulama ile ilgili detaylar...

android-time 07:56 15 Aralık 2015
HGS Kaçak Geçiş İhlali Sorgulama İşlemleri
HGS geçiş ihlali sorgulama işlemleri HGS PTT müşteri hizmetlerinden yapılır. İşte plaka bilgisi girerek HGS geçiş ihlali sorgulama ile ilgili detaylar...

Hızlı geçiş sistemini kullanmayan kişilerin, yanlış gişeden geçmesi halinde geçiş ihlali kaydı oluşturulmaktadır. Geçiş ihlali yapan araçların plakaları üzerinden kayıt oluşturulurken, araç sahipleri HGS geçiş ihlali sorgulama yaparak durum hakkında bilgi alabilir. HGS PTT müşteri hizmetleri web sayfası üzerinden HGS geçiş ihlali sorgulama yapılmalıdır. HGS.gen.tr internet sitesinin hazırlamış olduğu HGS Bakiye Sorgulama rehberine göre sayfaya giriş yapıldığında kişiler resimdeki gibi bir ekran görecektir.

RESMİ HGS SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Sayfada kişilerin işlem yapabilmesi adına çeşitli linkler verilmiş durumdadır.  HGS geçiş ihlali sorgulama işleminde kişilerin sağ üst köşede bulunan geçiş ihlali sorgulama bağlantısın kullanması gerekir. Bağlantıya tıkladıktan sonra açılacak yeni ekran üzerinden işlemlere devam edilmelidir. Geçiş ihlali sorgulama bölümüne tıklandığında açılan ekran ise şöyle:

Bu sayfada araç plaka numarasını giriniz bölümüne araçların plaka bilgisi girilmelidir. Plaka bilgisi sonrasında ise güvenlik kodu, yenile butonunun altında yer alan formu girilmesi gerekir. Güvenlik kodunun okunamadığı durumlarda ise yenile butonuna tıklayarak yeni bir güvenlik kodunun gelmesi sağlanabilir. Tüm bilgilerin girilmesi sonrasında ise araçlar için HGS geçiş ihlali sorgulama sonuçlandırılacaktır.

HGS Geçiş İhlali Sorgulama Sonuç Ekranı

HGS geçiş ihlali sorgulama işlemlerinin belirtilen şekilde yapılmasının ardından sonuç sayfası yayınlanır. Sonuç sayfasının incelenmesi ile birlikte kişilerin herhangi bir geçiş ihlali yapıp yapmadığı, yapılan geçiş ihlallerinin detaylı bilgileri alınabilir.

Yukarıda görülen resimde, HGS kaçak geçiş sorgulama yapılan bir aracın sonuç ekranı görülmektedir. Kişilerin HGS kaçak geçiş sorgulama sonucunda herhangi bir geçiş ihlali bulunmuyorsa, resimdeki gibi bir mesaj yayınlanarak kişilerin bilgi alması sağlanır. Fakat HGS kaçak geçiş sorgulama sonucunda bir kayıt bulunuyorsa, geçiş ihlali ile ilgili detaylar yayınlanmaktadır.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 14:2920.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more