Reklamsız Sözcü

HGS Kaçak Geçiş Sorgulama Nasıl Yapılır?

HGS abonesi olmayan kişiler HGS kaçak geçiş sorgulama yaparak durumlarını kontrol edebilir. HGS kaçak geçiş sorgulama ile ilgili detaylar haberimizde.

android-time 10:14 30 Aralık 2015
HGS Kaçak Geçiş Sorgulama Nasıl Yapılır?
HGS abonesi olmayan kişiler HGS kaçak geçiş sorgulama yaparak durumlarını kontrol edebilir. HGS kaçak geçiş sorgulama ile ilgili detaylar haberimizde.

HGS kaçak geçiş sorgulama hizmetleri aboneliği olmadan ilgili geçiş şeritlerini kullanan kişilerin bilgi alması amacıyla oluşturulmuştur. Online olarak yapılacak HGS kaçak geçiş sorgulama sayesinde güncel bilgiler görülecek ve kişilerin herhangi bir ceza alıp almadığı da öğrenilecektir. Bu açıdan ilgili konularda bilgi almak ve işlem yapmak isteyen kişilerin HGS kaçak geçiş sorgulama sayfasına erişim sağlaması yeterli olur. HGS.gen.tr sitesindeki HGS kaçak geçiş detayları yazısında belirtildiği gibi kişiler aşağıdaki resimdeki formu kullanmalıdır.

Sayfa üzerinden yapılacak işlemler ile birlikte güncel durum görülecek ve cezanın alınması halinde de gerekli işlemler yapılır. HGS kaçak geçiş sorgulama işlemlerinde sadece plaka bilgisinin girilmesi yeterli olup gerekli sonuçlar sistem tarafından yayınlanmaktadır.  HGS kaçak geçiş sorgulama işlemlerinde kişilerin ilgili sayfaya erişim sağladıktan sonra formda yer alan bölüme plakanın girilmesinin ardından sorgulama yapması yeterlidir. HGS kaçak geçiş sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi için HGS PTT müşteri hizmetleri sisteminden yararlanılmalıdır. Resmi olarak sunulan hizmet sayfası dışında herhangi bir kaynak bulunmadığı için kişilerin bu konularda mağduriyet yaşamaması adına mutlaka resmi uygulamaları kullanması gerekmektedir. HGS bilgi paylaşım blog sitesindeki HGS müşteri hizmetleri yazısında belirtildiği gibi kişilerin HGS müşteri hizmetleri sitesine giriş yapması yeterlidir. Bu konuda giriş ekranı ise şöyledir;

Hızlı geçiş sistemi aboneleri ise aynı portal üzerinden pek çok konuda bilgi alabilmektedir. Abonelik üzerinden yapılacak işlemler ile birlikte kişilerin bakiye yükleme, bakiye sorgulama gibi farklı konularda bilgi alabilmesi sağlanmıştır. Fakat hizmet portalı üyelik sistemine sahip olduğu için kişilerin bir defaya mahsus üyelik işlemlerini yapması gerekmektedir. Üyelik alındıktan sonra istenildiği zaman online olarak giriş yapılması ve abonelik üzerinden bilgi sağlanması mümkün duruma gelir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2107.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more