Reklamsız Sözcü

iOS 9 beta sürümü nasıl yüklenir? Madde madde iOS 9 beta kurulumu

iOS 9 beta sürümü bütün kullanıcılara açıldı. Sadece geliştiricilere açılan bir beta sürümünü Apple herkese açtı. Peki iOS 9 beta sürümü nasıl yüklenir?

android-time 10:05 11 Temmuz 2015
iOS 9 beta sürümü nasıl yüklenir? Madde madde iOS 9 beta kurulumu
iOS 9 beta sürümü bütün kullanıcılara açıldı. Sadece geliştiricilere açılan bir beta sürümünü Apple herkese açtı. Peki iOS 9 beta sürümü nasıl yüklenir?

Apple, daha önce sadece geliştiricilerin erişimine açtığı yeni sürümünü tüm kullanılara açtı. Eylül ayından yayına girmesi beklenen iOS 9 beta sürümünü birkaç adımda siz de telefonunuzu yükleyebilir hatta geliştirilmesi ve düzeltilmesini istediğiniz özelliklerini Apple’a geri bildirim yapabilirsiniz. Peki iOS 9 beta sürümü nasıl yüklenir? Haberimizde maddeler halinde iOS 9 beta sürümünü telefonunuza nasıl yükleyeceğinizi anlattık.

Öncelikle iOS 9 beta sürümü yüklemek istiyorsanız bir Apple ID yani Apple kimliğininiz olması gerekir. Apple kimliğiniz var ise  iOS 9 beta sürümünü yüklemek için yapmanız gerekenler sırasıyla şunlar;

1) iOS 9 beta sürümünü yüklemek için ilk yapmanız gereken Apple Beta Yazılım Programına kaydolmanız lazım. Bunun için beta.apple.com adresine girip, Apple kimliğiniz ile oturum açmanız yeterli. Ve hangi cihazınıza yüklemek istiyorsanız o cihazdaki safari programından yapmanız lazım.

2) Apple Beta Yazılım Programına kaydolduktan sonra iOS 9 beta sürümü sekmesinde yer alan enroll your iOS Device bağlantısına tıklayınca açılan sayfada “download profile” tuşuna basın. bu işlemi yaptıktan sonra cihazınız yeniden başlatılacak.

3) Cihazınız yeniden başlatılınca şifreniz ve PİN kodunuzu girdikten sonra yapmanız  gereken tek şey; Ayarlar -> Genel -> Yazılım Güncelleme menüsüne gelmek ve iOS 9 Public Beta’yı yüklemek.

ÖNEMLİ NOT: Her güncelleme öncesi yapılması gerektiği gibi iOS 9 beta sürümünü yüklemeden de önce telefonuzun bir yedeğini almanızı tavsiye ederiz. Bunun için yapmanız gereken ise cihazını bilgisayarınıza takın ve iTunes’u açın, kenar çubuğunda Özet’i tıklayın ve açılan sayfada Şimdi Yedekle butonuna basın. Yedekleme tamamlandıktan sonra ise iTunes > Tercihler > Aygıtlar menüsünü takip edip, Control tuşuna basarken son aldığınız yedeklemeyi tıklayın ve Arşivle’yi seçin.

iOS 9 GÜNCELLEMESİ HANGİ CİHAZLARA YÜKLENEBİLECEK?

iPad 2
iPad 3
iPad 4
iPad Air
iPad Air 2
iPad Mini
iPad Mini 2
iPad Mini 3
iPhone 4S
iPhone 5
iPhone 5c
iPhone 5s
iPhone 6
iPhone 6 Plus
iPod Touch 5

 

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more