Reklamsız Sözcü

İpek Yıldırım Dünya Şampiyonu oldu

Silifkeli sporcu İpek Yıldırım Dünya Şampiyonu olarak göğsümüzü kabarttı.

android-time 15:03 14 Aralık 2015
İpek Yıldırım Dünya Şampiyonu oldu
Silifkeli sporcu İpek Yıldırım Dünya Şampiyonu olarak göğsümüzü kabarttı.

Milli vücut geliştirme sporcuları, El Salvador’un Başkenti San Salvador’da yapılan Dünya Gençler ve Masterler Vücut Geliştirme ve Fitnes Dünya Şampiyonası’ndan başarılarla dönüyor.  Yarışmanın genç kadınlar kategorisinde Silifkeli bayan sporcu İpek Yıldırım Dünya Şampiyonu olarak Türk Bayrağını dalgalandırırken, diğer sporcular da başarılı dereceler alarak Türk Milli Takımı’nın gururu oldular.

FOTO:SÖZCÜ Silifkeli İpek Yıldırım Endonezya’daki şampiyonada göndere Türk Bayrağını çektirmeyi başardı.

3-6 Eylül tarihlerinde Mersin’de yapılan Türkiye Vücut Geliştirme Fitness Şampiyonası ve Dünya Şampiyonası Milli Takım seçmelerine katılarak başarılı olan sporcular 10-14 Aralık’ta El Salvador’un Başkenti San Salvador’da yapılan Dünya Gençler ve Masterler Vücut Geliştirme ve Fitnes Dünya Şampiyonası’na katıldı. Şampiyonada Türk Milli Takımını 17 sporcu, 4 antrenör ve 1 idareciden oluşan heyet temsil etti. Müsabakalarda Türkiye’yi masterler kategorisinde Mehmet Sacit Şefkatlioğlu, Mutlu Bakırtaş, Mehmet Karlıoğlu, master kadınlarda Şenay Günay, genç kadınlarda Deniz Şaypınar, Yaren Güldiken, İpek Yıldırım, genç erkeklerde Mehmet Karlıoğlu, Fatih Vardaş, Ahmet Koç, Mert Gürler, Yasin Diyadin, Bilal Koraman, Coşkun Meriç, Mustafa Baştaş, Suat Senan, İbrahim Doğan temsil etti.

“İPEK YILDIRIM DÜNYA ŞAMPİYONU”

Müsabakalar sonunda Genç Kadınlar Kateforisinde yarışan Silifkeli sporcu İpek Yıldırım rakiplerini geride bırakarak Dünya Şampiyonu oldu. Ödül töreninde Türk bayrağını dalgalandıran ve İstiklal Marşı’nın okunmasını sağlayan sporcu, “Hedefime ulaştım” dedi.  Bayan bir sporcu olarak bayanlara önerilerde de bulunan İpek Yıldırım, “Bady Fitness tüm bayanlara önereceğim bir spor dalı. Kesinlikle zor değil. Bu sporu yapan tüm bayanlar hayatlarının her dönemlerinde hem formlarına hem de beslenmelerine sürekli dikkat ediyorlar. Zaten birey zamanla sporu bir yaşam tarzı haline getiriyor. Bizim yaptığımız spor sayesinde her konuda sabır ve disiplin sahibi oluyoruz” dedi.

“DİĞER SPORCULARDAN ÖNEMLİ BAŞARILAR”

İpek yıldırım’ın yanı sıra müsabakalara katılan diğer yarışmacılardan Genç bayanlar kategorisinde yarışan Deniz Saypınar 4., Yaren Güldiken 5. olurken, Genç Erkekler Kategorisinde İbrahim Doğan 5., Mehmet Didin ise 6. olarak yurda döndü.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more