Reklamsız Sözcü

Kayseri’de çifte cinayet

Emlakçılık yapan 37 yaşındaki Cuma Çiğdem ile arkadaşı 33 yaşındaki Özgür Altan, Kayseri kent merkezindeki ofisinde öldürüldü.

android-time 10:51 15 Aralık 2015
Kayseri’de çifte cinayet
Emlakçılık yapan 37 yaşındaki Cuma Çiğdem ile arkadaşı 33 yaşındaki Özgür Altan, Kayseri kent merkezindeki ofisinde öldürüldü.

Cinayet, Cuma Çiğdem’den haber alamayan yakınlarının onu aramaya başlamasıyla ortaya çıktı. Kocasinan İlçesi Serçeönü Mahallesi’ndeki bir iş merkezinde Vega İnşaat ve Gayrimenkul adlı işyerinde emlakçılık yaptığı belirtilen Cuma Çiğdem’den gece boyu haber alamayan yakınları bu sabah aramaya çıktı. İş merkezinin sabah açılmasıyla emlak ofisine gelen yakınları, içeri girdiklerinde ensesinden 1 el ateş edilerek vurulan işyeri sahibi Cuma Çiğdem ve Melikgazi İlçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde Özgür Emlak işyerinin sahibi Özgür Alsan’ın ense ve göğsünden 2 el ateş edilerek öldürülen 2 emlakçının cesetleri ile karşılaştı.

FOTO:DHA İki arkadaşın cesedi iş yeri sahibinin yakınları tarafından bulundu.

 

Polis, çok yönlü soruşturma başlatırken, Cuma Çiğdem ve Özgür Alsan’ın cesetleri otopsi için Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu ekipleri çifte cinayeti çok yönlü soruştururken, Kayseri Emlakçılar Odası Başkanı Selim Atasoy, öldürülen iki kişinin de odalarının üyesi olduğunu, olaydan büyük üzüntü duyduklarını söyledi. Atasoy, şöyle dedi: “İkisi de işlerini doğru- dürüst yapan arkadaşlarımızdı. Bildiğimiz kadarıyla kimseyle bir sorunları yoktu. Olayın nedeni hakkında henüz bilgi sahibi değiliz. Polisimiz olayı aydınlatacaktır. Meslektaşlarımıza Allah’tan rahmet, aileleri ve camiamıza başsağlığı dilerim.”

FOTO:DHA Polis, 33 yaşındaki Özgür Alsan (sağda) ve 37 yaşındaki Cuma Çiğdem’in (solda) öldürülmesine yönelik geniş çaplı soruşturma başlattı.

 

Cuma Çigdem’in yakınları da, ‘Vega İnşaat ve Gayrimenkul Ofisi’nin 1 yıl önce Sivas Caddesi’nden, Özal Plaza 8 kat, 57 numaraya taşındığını, cinayete bir anlam veremediklerini ifade etti. (Gökhan KURT/DHA)

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 11:3715.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more