Reklamsız Sözcü

Kızının üzerine benzin döktü ve…

İzmir'de sesini kimseye duyuramadığını iddia eden baba, 6 yaşındaki kızıyla kendine benzin döküp yakmak istedi.

android-time 18:06 22 Temmuz 2015
Kızının üzerine benzin döktü ve…
İzmir'de sesini kimseye duyuramadığını iddia eden baba, 6 yaşındaki kızıyla kendine benzin döküp yakmak istedi.

Eski işyeri sahibi ve yakınlarının evini bastığını, sesini kimseye duyuramadığını ileri süren S.G., uzun uğraşlar sonucu ikna edilince, elindeki pet şişe ile çakmağı yere fırlattı. Bu sırada sağlık kontrolü için ambulansa götürülmek istenen küçük kız E., gözyaşlarına boğuldu ve babasından ayrılmak istemedi.

İzmir Adalet Sarayı yakınlarındaki Salhane Köprüsü üzerinde, saat 12.00 sıralarında bir kişinin çevreye bağırdığını görenler, polise haber verdi. Gelen polisler, elinde içi benzin dolu 5 litrelik pet şişe bulunan S.G.’nin kendisi ile yanındaki 6 yaşındaki kızı E.’ye zarar vermek istediğini görüp sağlık ve itfaiye ekiplerinden yardım istedi.

Kızıyla kendi üzerine benzini döken S.G., yanına kimseyi yaklaştırma ve ateşe vermekle tehdit etti. Polisler, S.G.’yi ikna etmek için uzun süre çaba harcadı. Benzin nedeniyle ıslanan tişörtünü çıkartan ve babasını engellemeye çalışan minik kız gözyaşlarına boğuldu.

“DEVLET BENİ YOK SAYIYOR”

Öfkeden çılgına dönen S.G., ‘Beni devlet yok sayıyor. Karabağlar Eskiizmir’de evim var. Eski işyerimin sahibi beni dükkandan attıktan sonra evimi yakınlarıyla bastı. Eşim ve çocuklarım zor kurtuldu. Evime 4 aydır giremiyorum. Devlet bana sahip çıkmıyor. Olay çıkacak diye polis beni evime sokmuyor” diye bağırdı.

MİNİK KIZ, BABASININ YANINDAN AYRILMAK İSTEMEDİ

Polisin müdahale etmesi ve sesinin duyulmaması halinde kızını feda edeceğini dile getiren S.G., bir süre sonra elindeki pet şişe ile çakmağı fırlattı, gözyaşlarına boğuldu. Sağlık kontrolünden geçirilmek istenen minik kız E. ise gözyaşlarıyla babasının yanından ayrılmak istemediğini ve onu çok sevdiğini söyledi. Ambulansa götürülen talihsiz kız, daha sonra tekrar babasının yanına getirildi. S.G. ile kızı daha sonra sağlık kontrolünden geçirildi. S.G. ifadesin alınması için polis merkezine götürüldü. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more