Reklamsız Sözcü

Mahkeme Dosya Sonuç Sorgulama İşlemleri

Mahkeme konusunda bilgi almak isteyenler mahkeme sorgulama yapabilir. Mahkeme sonuç sorgulama ile mevcut mahkemelerin sonuçları da öğrenilebilir.

android-time 09:14 25 Aralık 2015
Mahkeme Dosya Sonuç Sorgulama İşlemleri
Mahkeme konusunda bilgi almak isteyenler mahkeme sorgulama yapabilir. Mahkeme sonuç sorgulama ile mevcut mahkemelerin sonuçları da öğrenilebilir.

Kişilerin mahkeme ile ilgili bilgi alması amacıyla oluşturulan uygulamalar sayesinde kişiler istediği zaman mevcut mahkeme durumunu görebilmektedir. E devlet üzerinden kullanıma sunulan mahkeme sonuç sorgulama hizmetlerinden yararlanılması bu konuda yeterli olurken, kişiler kolay bir şekilde mahkemelerin görüntüleyebilmektedir. Sorgulama biz tr blog sitesindeki mahkeme sorgulama yazısında e devlet üzerinden işlemler yapılmadan önce üyelik girişinin zorunlu olduğu belirtilir. Üyelik girişi yapan kişiler mahkeme sorgulama bağlantısına tıkladıktan sonra güncel durumunu hemen görebilir.

E devlet sitesinde yer alan mahkeme sorgulama hizmet sayfası şöyledir;

Bu bölümde mevcut davalar hakkında detaylar yer alırken, hiçbir davası bulunmayan kişiler için resimdeki gibi bir mesaj yayınlanır. Gib gen tr blog sitesindeki mahkeme dosya sorgulama yazısında kişilerin işlemlerini e devlet üyeliği olmadan yapamayacağı ifade edilirken, üyeliksiz bir şekilde hizmet ekranına erişim sağlandığında şöyle bir mesaj yayınlanır;

Site üzerinden işlem yaparken, bu şekilde bir ekran gören kişilerin üyelik girişi yapması gerekir. Resimde de görüldüğü gibi kimliğimi şimdi doğrulama bölümüne tıklandıktan sonra kişilerin giriş yapabileceği özel form görülür. Böylece kişiler sisteme erişim sağladıktan sonra bir öneki resimde görülen ekran üzerinden mahkeme durumun takip edebilir. Mahkeme sonuç sorgulama işlemlerinde kişilerin kolay bir şekilde işlem yapabilmesi adına çeşitli kolaylıklar sunulmuştur. E devlet kullanmak istemeyen kişiler için diğer bir alternatif UYAP olurken, UYAP üzerinden işlem yapılmak istendiğinde de yine kişilerin e devlet üyeliği le sisteme giriş yapması istenir. Bu açıdan mahkeme sonuç sorgulama için UYAP üzerinden yapılan işlemlerde şartlar çok değişik değildir ve sistem e devlete bağlı olduğundan dolayı yine üyelik girişi gerekir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2707.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more