Reklamsız Sözcü

Milyonluk soygun çözüldü!

6 kişilik çete çökertildi.

android-time 13:00 2 Temmuz 2015
Milyonluk soygun çözüldü!
6 kişilik çete çökertildi.

Habip ATAM/İSTANBUL

İstanbul’da önceki hafta  para nakil aracından çalınan 1 milyon lirayla ilgili soruşturma yapan dedektifler, hırsızlığın araç sürücüsü ve 5 arkadaşı tarafından gerçekleştirildiğini ortaya çıkardı.

Hırsızlık olayı 22 Haziran’da Başakşehir’de gerçekleşti. Para nakil aracındaki 1 milyon lira bulunan çuvalın yerinde olmadığını gören güvenlik görevlileri polise bilgi verdi. İstanbul Emniyeti’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü hemen soruşturma başlattı. Hırsızlık Büro Masası dedektiflerince yürütülen çalışmada, aracın kapısının zorlanmadığı belirlendi. Şüpheler, çalışanlar üzerinde yoğunlaştı. Güvenlik kamera görüntülerini inceleyen dedektifler, aracın sürücüsü Müslüm Ç.’nin bir otomobildeki 2 kişiyle görüştüğünü belirledi. Aynı araç hırsızlık yapılan deponun yakınlarında görülünce, Müslüm Ç., gözaltına alındı.

Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’nde ifadesi alınan şüpheli, soygunu bir arkadaşıyla planladığını itiraf etti. Aracın anahtarını kopyaladığını belirten Müslüm Ç., işlemlerin ardından tutuklandı. Hırsızlığa karışan 3 kişi ile planlamaya yardım eden 2 kişiyi daha tespit eden polis, Bodrum, Erzincan ve Şanlıurfa’da eş zamanlı baskın yaptı. Yakalanan şüphelilerin adreslerinde, 600 bin lira para ele geçirildi. Hırsızların paraların bir kısmıyla 2 otomobil satın aldıkları da ortaya çıktı.

ARAÇ YANDI

Soruşturmada, hırsızların aynı şirkete ait başka bir aracı soymayı planladıkaları ortaya çıktı. İddiaya göre, anahtarı kopyalanan aynı şirkete ait o aracın Kuyumcukent’te çıkan yangında yanması planda aksama neden oldu. Müslüm Ç., yeni araç için tekrar bir kumanda kopyaladı.

YÜKLÜ TRANSFER BEKLENDİ

Şüphelilerin, hırsızlık için yüklü para transferi yapılacağı da öne sürüldü. Bunun için 22 Haziran’ı bekleyen Müslüm Ç. ve arkadaşlarının, ünlü bir sigara firmasına ait paraların gelmesini bekledikleri öğrenildi.

Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Lüks oto hırsızını oğlu yakalattı

Lüks oto hırsızını oğlu yakalattı

Son güncelleme: android-time 14:1802.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more