Reklamsız Sözcü

Çevik kuvvete saldıran MLKP’ye darbe

İstanbul'da MLKP terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

android-time 10:20 8 Aralık 2015
Çevik kuvvete saldıran MLKP’ye darbe
İstanbul'da MLKP terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

İstanbul Bayrampaşa’da Çevik Kuvvet’e yönelik düzenlenen saldırıyı gerçekleştiren terör örgütü MLKP’ye ağır darbe vuruldu, 6 ilde 20 şüpheli gözaltına alındı. Örgütün adı açıklanmayan bir işadamından haraç aldığı ortaya çıktı.

Dev operasyonu İstanbul Emniyeti’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube’ye bağlı ekipler gerçekleştirdi. Terör örgütü MLKP’ye yönelik uzun süreli teknik ve fiziki takip yürüten TEM ekipleri, hücrelerde hareketlilik belirleyince operasyon kararı aldı.

EŞ ZAMANLI BASKIN

Şafak vakti, İstanbul’un 15 ilçesi ile Ankara, Diyarbakır, İzmir, Balıkesir ve Eskişehir illerinde 32 hedef adrese giren ekipler, örgüt üyesi 20 militanı gözaltına aldı.  Adreslerde arama yapan dedektifler, çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzeme ele geçirdi.

KABARIK SUÇ DOSYASI

Yakalanan militanların Bosna Hersek ve Fransa'da gerçekleştirdiği üst düzey toplantılara katılan, örgüt adına bir iş adamından tehdit ile para alan, değişik tarihlerde yüzleri kapalı olarak silahlı, molotoflu, havai fişekli, taşlı sopalı korsan eylemlere katılan, güvenlik güçleriyle çatışan, kamu binaları ile çevrede bulunan işyerlerine zarar veren şüpheliler olduğu açıklandı. Militanlar adliyeye sevk edildi. TEM ekipleri, soruşturma kapsamında adreslerinde bulunamayan 8 militanın peşine düştü.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 10:4008.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more