Reklamsız Sözcü

Mobbingin romanını yazdı

Gazeteci Pırıl Bolel, meslek hayatında kendi başından da geçen ''Mobbing'' olaylarını romanlaştırdı.

android-time 12:55 21 Aralık 2015
Mobbingin romanını yazdı
Gazeteci Pırıl Bolel, meslek hayatında kendi başından da geçen ''Mobbing'' olaylarını romanlaştırdı.

ANKARA-SÖZCÜ

Özellikle iş dünyasında sıkça karşılaşılan bir kavram haline gelen ve ”Psikolojik şiddet, baskı, taciz, rahatsız etme ya da yıldırma” anlamında kullanılan ”Mobbing” roman oldu. Halen TBMM’de milletvekili danışmanı olarak görev yapan gazeteci Pırıl Bolel, meslek hayatında kendi başından da geçen ”Mobbing” olaylarını romanlaştırdı.

Foto: SÖZCÜ – Gazeteci Pırıl Bolel, meslek hayatında kendi başından da geçen ”Mobbing” olaylarını romanlaştırdı.

”Son Dakika” adlı romanı ile okuyucularının karşısına çıkan Bolel, ”Bizi hayattan ve işten bezdiren birileri mutlaka karşımıza çıkmıştır. Koltuklarını fütursuzca kullanarak çevresine mobbing uygulayan amir ve patronların sayıları çok fazla” diyor.

Gerçek hayattan derlemeler yapan Bolel, ”Son Dakika” adlı romanında iş hayatındaki adaletsizliğin, insanları nasıl ezdiğini ve arkasında torpil olmadan “Sıradan bir insan” gibi mesleğini yapmak isteyenlerin yaşadığı güçlüklere dikkat çekiyor.

ADALETSİZ İŞ HAYATI

Romanında, birbirinden çok farklı karakterlere yer veren Bolel, ”Adaletsiz iş hayatının insanları nasıl tutsak haline getirdiğini farklı açılardan gözler önüne sermeye çalıştım. Özellikle kadınların çalışma hayatında sık sık karşılaşıp yaşadığı mobbing ve haksızlıklara dikkat çekmeye çalıştım” diyor.

Kaynak yayınlarından piyasaya çıkan kitabının beklediğinin üzerinde ilgi gördüğünü belirten Pırıl Bolel, ”Bu ilgide, mobbing ile çok sık karşılaşan insanların, benim romanımda kendilerinin de uğradığı baskıların gerçekçi yansımalarını görmelerinin rolü olduğunu düşünüyorum” dedi.

İLETİŞİM MEZUNU

Ankara doğumlu olan Bolel, İletişim Fakültesini bitirdikten sonra, Amerika’da, PBA-TV, Public Broadcasting Atlanta’da staj yaptı. Türkiye’ye dönünce Sabah Gazetesi ve Kanal D’de çalıştı. Halen TBMM’de CHP Eskişehir milletvekili Cemal Okan Yüksel’in danışmanı olarak görev yapıyor.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more