Reklamsız Sözcü

Ne Zaman emekli olurum uygulamasının kullanımı

Ne zaman emekli olurum uygulamasını kullananlar güncel emeklilik durumun görebilir. Ne zaman emekli olurum sayesinde sizler de ne zaman emel olacağınızı öğr

android-time 15:39 16 Aralık 2015
Ne Zaman emekli olurum uygulamasının kullanımı
Ne zaman emekli olurum uygulamasını kullananlar güncel emeklilik durumun görebilir. Ne zaman emekli olurum sayesinde sizler de ne zaman emel olacağınızı öğr

Emeklilik ile ilgili detayların öğrenilmesi için ne zaman emekli olurum sorgulaması yapılmalıdır. SGK tarafından oluşturulan ne zaman emekli olurum uygulaması sayesinde resmi olarak emeklilik durumu görüleceğinden tüm sigortalılar ilgili uygulamayı kullanabilir.

Ne zaman emekli olurum uygulamasının kullanılmasında kişilerin sigorta bilgilerini girmesi gerekir. Esgm-sgk blog sitesinin hazırlamış olduğu “Ne zaman emekli olurum” rehberinde verilen bilgilere göre Uygulama sayfasına giriş yapıldığında aşağıda gibi bir form açılır. Daha detaylı bilgiyi ne zaman emekli olurum rehber sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

SGK’NIN RESMİ NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM UYGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

Bu formun kişiler tarafından doldurulması gerekir. Formun doldurulması sonrasında ise sistem tarafından hesaplamalar yapılarak işlemler sonuçlandırılır. Kişiler sonuç sayfasını inceleyerek emeklilik durumunu görebilir. Sonuç sayfasında özellikle emeklilik tarihine bakılmalıdır. Kişiler belirtilen tarihte emekli olabilir. Bu bakımdan ne zaman emekli olacağını öğrenmek isteyen kişiler uygulamayı kullanarak bu konudaki soru işaretini giderebilir. Hesaplama işlemleri SSK , Bağkur ve Emekli Sandığı üyeleri için farklı yapılmalıdır.

Ne Zaman Emekli Olurum Sonuç Sayfası

Kişilerin sigortası üzerinden ne zaman emekli olurum hesaplaması yaptıktan sonra sistem tarafından sonuç ekranda yer alır. Yayınlanan bilgiler sayesinde kişiler emeklilik ile ilgili detaylı bilgileri öğrenilebildiğinden dolayı inceleme yapılması yeterlidir. Ne zaman emekli olurum için örnek bir sorgulama sonucu şöyledir:

Resimde de görüldüğü gibi kişilerin girilen sigorta bilgilerine göre ne zaman emekli olurum tarafından hesaplamalar yaparak işlemler sonuçlandırılır. Buna göre kişi belirtilen sigorta bilgilerine göre 31.01.2023 tarihinde emekli olabilir durumdadır. Fakat belirtilen tarihte emekli olunması için sorgulama tarihi sonrasında kişilerin mutlaka eksiksiz bir şekilde sigorta ödemelerini yaptırması ya da yapması gerekir. Eğer ödemelerde herhangi bir aksaklık olursa öğrenilen emeklilik tarihinde emekli olma hakkı doğmaz. Kişiler bu nedenle ne zaman emekli olurum yaptıktan sonraki sigorta durumuna dikkat etmesi gerekir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 13:2220.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more