Reklamsız Sözcü

Normal Şartlarda Ne Zaman Emekli Olurum?

Normal şartlarda ne zaman emekli olurum gibi sorgulamalarda kişilerin resmi SGK ne zaman emekli olurum uygulamasını kullanması gerekir.

android-time 09:53 18 Aralık 2015
Normal Şartlarda Ne Zaman Emekli Olurum?
Normal şartlarda ne zaman emekli olurum gibi sorgulamalarda kişilerin resmi SGK ne zaman emekli olurum uygulamasını kullanması gerekir.

Emeklilik ile ilgili detaylı bilgilerin alınması için kişilerin resmi ne zaman emekli olurum uygulamasını kullanması gerekir. Uygulamada kişilerin detayı bilgileri istenir. Bu bilgilerin girilmesi ardından kişiler normal şartlarda ne zaman emekli olurum sorusunun yanıtını bulabilir. Eğer kişilerin ne zaman emekli olurum konusunda doğru bilgileri girmemesi halinde alınan sonuç da doğru olmaz. Sorgulamada eksik bilgiler varsa hesaplama işlemi yapılamaz. Bu açıdan sigortasorgulama.gen.tr blogunda paylaşıldığı gibi e devlet sigorta sorgulama yaparak bilgi alınabilir. Bu konuda özellikle işe giriş tarihi önemlidir. E devlet sigorta detaylarından bunu öğrenebilirsiniz.

SGK’NIN RESMİ NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM UYGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

Ne zaman emekli olurum uygulamasının ana sayfasının görünü şöyledir;

Resimde görülen formdaki tüm alanlar kullanılmalıdır. Eğer formda bir bölümün eksik kaldığı tespit edilirse, sistem tarafından hata mesajı yayınlanır. Bu tür durumlarda kişiler formda eksik kalan fakat girilmesi gereken alanları kontrol ederek tekrar bilgi girişi yapmalıdır. Böylece ne zaman emekli olurum sorgulaması doğru bir şekilde yapılabilir. Ne zaman emekli olurum işlemleri sonrasında kişiler için detaylı bir rapor hazırlanır. Bu raporda kişilerin ne zaman emekli olacağından güncel sigorta bilgilerine kadar detaylı bilgi alınması mümkündür. Bu bakımdan ne zaman emekli olurum yapılması sonrasında kişilerin emeklilik ile ilgili hiçbir şüphesi kalmaz. Kişiler ne zaman emekli olacağını dahi ne zaman emekli olurum ile öğrenebildiğinden dolayı kurumlara gitmeden ya da detayı hesaplamalar yapmadan ne zaman emekli olurum sonucu üzerinden bilgiler öğrenilebilir.

Sorgulama işlemleri emeklilik hesaplama olarak da adlandırıldığından kişiler bu konuda online olarak emeklilik hesaplama sorgulamaları ile uygulama sayfasına erişmeye çalışmaktadır.

Esgm-sgk sitesinde yer alan ne zaman emekli olurum başlıklı yazıda anlatıldığı gibi hesaplama yaparken sigorta bilgilerinin doğru bir şekilde girilmesi gerekmektedir. İşlemlerin çok detaylı olması nedeniyle başta emeklilik hesaplama konuları olmak üzere kişiler SGK resmi uygulamayı kullanmalıdırlar.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 14:3820.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more