Reklamsız Sözcü

Normal Şartlarda Ne Zaman Emekli Olurum

Ne zaman emekli olurum uygulaması aracılığı ile emeklilik için detaylı sorgulama yapılabilir. Ne zaman emekli olurum uygulaması işlem detayları haberimizde.

android-time 09:03 29 Aralık 2015
Normal Şartlarda Ne Zaman Emekli Olurum
Ne zaman emekli olurum uygulaması aracılığı ile emeklilik için detaylı sorgulama yapılabilir. Ne zaman emekli olurum uygulaması işlem detayları haberimizde.

Kişilerin emeklilik ile ilgili bilgilerine ulaşabilmesi ve durum kontrolü yapması adına ne zaman emekli olurum uygulaması adıyla sunulan uygulamalardan yararlanılması gerekmektedir. Ne zaman emekli olurum uygulaması aracılığı ile yapılacak sorgulama işlemleri sayesinde emeklilik konusunda merak edilen tüm detaylar öğrenilebilecektir. Bu açıdan sizler de kolay bir şekilde online olarak işlem yapabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Esgm blog sayfasında yer alan ne zaman emekli olurum yazısında belirtildiği gibi sorgulama yapılan ekran şöyledir;

Emekli olmak ve bu konuda bilgi almak isteyen sigortalılar tarafından yapılacak ne zaman emekli olurum uygulaması sorgulamasında kişilerin güncel durumları ekranda yer alacaktır. Böylece güncel bilgiler üzerinden yapılacak inceleme ile birlikte emeklilik için herhangi bir soru işareti kalmayacaktır. Yapılan sorgulamalar sonrasındaki örnek bir sonuç ekranı ise şöyledir;

Emeklilik Sorgulama Detayları

Uygulama ücretsiz olarak kullanımda olduğundan dolayı herhangi bir sorun yaşanmadan resmi bilgilere ulaşılabilir. Emeklilik sorgulama uygulaması işlemlerin yapılması için ekranda bir form açılacak ve formun doldurulması istenecektir. Formun doldurulması işlemlerinin ardından ise emeklilik sorgulama uygulaması tarafından gerekli hesaplamalar yapılarak sunulacaktır. Bu açıdan sadece bilgilerin girilmesi yeterlidir. Esgm sitesinde yer alan emeklilik hesaplama yazısında da belirtildiği gibi uygulama üzerinden alınan bilgilerin ardından emeklilik başvuru gibi işlemler de yapılabilir. Bu açıdan emeklilik durumunu kontrol etmek isteyenler dönem dönem ne zaman emekli olurum uygulaması yaparak bilgi alabilir. 4A'lı sigortalılar için emeklilik sorgulama uygulaması açılması rağmen 4B ve 4C'ye özel olarak da emeklilik bilgilerinin kontrol edilebileceği uygulamalar kullanıma sunulmuştur.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2207.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more