Reklamsız Sözcü

Online Mahkeme Dosya Sorgulama İşlemleri

Mahkeme dosya sorgulama işlemleri online olarak yapılabilir. Kişiler e devlet giriş ile birlikte kolay bir şekilde mahkeme bilgilerini öğrenebilir.

android-time 10:00 30 Aralık 2015
Online Mahkeme Dosya Sorgulama İşlemleri
Mahkeme dosya sorgulama işlemleri online olarak yapılabilir. Kişiler e devlet giriş ile birlikte kolay bir şekilde mahkeme bilgilerini öğrenebilir.

Mahkeme bilgilerine erişilmesi amacıyla Adalet Bakanlığı tarafından oluşturulan uygulamalar sayesinde kişiler kolay bir şekilde güncel durumunu görüntüleyebilir. Sorgulama.biz.tr blog sitesindeki mahkeme dosya sorgulama yazısında da belirtildiği üzere kişilerin mahkeme sorgulamak için resimde yer alan hizmete tıklaması gerekir. Hizmete tıklandıktan sonra sistem tarafından kişinin güncel mahkeme durumu ekranda görülür. Böylece kişiler yayınlanan bilgileri inceleyerek mahkeme durumu hakkında detayları öğrenebilir.

Kişilerin hizmete tıkladıktan sonra mahkeme bilgileri yayınlandığı gibi mahkemesi olmayan kişiler için mahkeme dosya sorgulama sonucu yayınlanamaz. Bu tür durumlarda kişilerin mahkemeleri olmadığı yönünde bir yazı yayınlanarak kişilerin bilgilenmesi sağlanır.  Gib blog sitesindeki mahkeme sorgulama yazısında belirtildiği gibi sorgulama sonrasında kişilerin erişeceği ekran şöyledir;

Kişilerin mahkeme dosya sorgulama işlemlerini yaptığında tüm bilgiler ilgili bakanlık ve kurumlar tarafından sağlanır. Bu açıdan yapılan sorgulamalarda güncel bilgiler kişilere sunulmaktadır. Sizler de mahkeme konusunda bilgi almak için sunulan hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Mahkeme dosya sorgulama hizmetlerinde kişilerin dikkat etmesi gereken tek nokta üyelik girişidir. Kim için mahkeme dosya sorgulama yapılmak isteniyorsa, ilgili kişinin üyeliği ile sisteme giriş yapılmalıdır. Mahkeme dosya sorgulama hizmetlerinde kişilerin profil bilgileri üzerinden sorgulama yapıldığı için başka biri için mahkeme sorgulaması yapılamaz. Kişilerin e devlet üyeliği olmaması halinde ise yapılması gereken işlem, ilk olarak üyeliğin alınmasıdır. Üyelik alındıktan sonra herhangi bir sorun yaşanmadan konuyla ilgili bilgilere erişilerek, aynı adımlar takip edilebilir. Ücretsiz olarak sunulan hizmette kişilerin kendi adlarına mahkeme açılıp açılmadığını öğrenmek için de sorgulama yapması mümkündür. Bu tür durumlarda kişiler bilinmeyen mahkemeleri de öğrenebilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2107.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more