Reklamsız Sözcü

Öykü Serter kimdir? Öykü Serter, Beyaz Show’a konuk oluyor

Öykü Serter, sunuculuğunu yaptığı programlar ile ön plana çıkan başarılı sunucu, bu akşam Beyaz Show'a katılıyor. Peki Öykü Serter kimdir?

android-time 16:21 18 Aralık 2015
Öykü Serter kimdir? Öykü Serter, Beyaz Show’a konuk oluyor
Öykü Serter, sunuculuğunu yaptığı programlar ile ön plana çıkan başarılı sunucu, bu akşam Beyaz Show'a katılıyor. Peki Öykü Serter kimdir?

Öykü Serter, bir zamanların en çok konuşulan ve izlenen olay programı Biri Bizi Gözetliyor yarışması ile tanıdığımız güzel sunucu, bu akşam Beyaz Show’a katılıyor. Öykü Serter, İşte Benim Stilim yarışmasında yaptığı sunuculuk ile yine adından söz ettirmeyi başardı. Peki Öykü Serter kimdir?

ÖYKÜ SERTER KİMDİR?

Öykü Serter, 26 Şubat 1975 tarihinde Ankara'nın Çankaya semtinde doğmuştur. Ankara Ted Kolejinden mezundur. Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. Ayrıca Latin Dili ve Edebiyatı okudu. Galatasaray Üniversitesi'nde Radyo-TV yüksek lisansı yaptı. Bahçeşehir Üniversitesi'nde sinema-medya doktorasına devam ediyor.

Öykü Serter, kurbağa branşında milli takım düzeyinde yarışan bir yüzücüdür. Yüzme dalında 250'si altın olmak üzere toplam 800 madalya kazanmış. Öykü Serter, 1.67 boyunda ve 47 kilo olmasına rağmen sporcu olmasının doğal bir sonucu olarak; bir kadın için oldukça kaslı sayılacak şekilde adaleli, atletik bir vücudu var.

Öykü Serter’in medya sektörüyle tanışması Capital Radio’da yaptığı DJlik ile olmuştur. Ardından Number One Fm'de çalışmıştır. Daha sonra Cine 5'te yayınlanan “5'de 5” isimli müzik programıyla dikkat çekti. 5 te 5'ten sonra bir süre haber/ belgesel programı hazırlamış daha sonra da konuklu müzik programı sunmuştur. Öykü Serter’in en büyük özelliklerinden biri bütün metinlerini kendisi hazırlamasıdır.

Öykü Serter, Biri Bizi Gözetliyor “BBG” isimli programın yayınlanan tüm bölümlerini sundu. Osmanlıca merakının yanı sıra kendi yarattığı “sevgili izlekler” cümlesi de epey dikkat çekmiştir. Biri Bizi Gözetliyor'dan sonra Akademi Türkiye ve Anadolu Rüzgarı yarışma programlarınında vazgeçilmez sunucusu olmuştur. Öykü Serter oyunculuk tutkusu ile iki de dizi filmde oynamıştır.

Uzun süreli ilişkiler kuran Öykü Serter, 1999 2005 arasındaki altı sene Kargo Grubu'nun solisti Koray Candemir'le arkadaşlık etti. Sonraki dönemde Senkron TV'nin sahibi Levent Altınay'la birlikte oldu.

2006 yılında Öykü Serter ile Ragga Oktay'ın birlikte hazırladıkları (Bilimsel Uygulama Merkezi) “B.U.M” adlı yarışma izleyicilerden büyük ilgi gördü.

14 Temmuz 2007 Cumartesi günü evinden spor yapmak için çıkan Öykü Serter, yan komşusunun Pitbul cinsi köpeğinin saldırısına uğramış ve sol uyluk kemiği ve iki ayak bileğinden yaralanmıştır.

Öykü Serter, 2010 yılında TRT1'de Bank Asya 1.Lig Günlüğü ve MasterChef Türkiye isimli programı ve 2011 yılında Star TV'de yayınlanan Star Akademi'nin sunucusu olmuştur.

Öykü Serter, 2014 yılının Eylül ayında başlayan ve jüri üyeliğini Nur Yerlitaş, İvana Sert, ve Kemal Doğulu’nun yaptığı “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programının sunuculuğunu yaptı.

Öykü Serter, 2015 yılı Ocak ayında Tv8 kanalında başlayan ve jüri üyeliğini Nur Yerlitaş, İvana Sert, Uğurkan Erez ve Kemal Doğulu’nun yaptığı “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programının sunuculuğunu yapıyor.

Öykü Serter, Acun Ilıcalı'nın kanalı TV8'de 2015 temmuz ayında başlayan ve jüri üyeliğinde Mustafa Sandal, Demet Akalın ve Fuat Güner’in bulunduğu ‘Rising Star' (Yükselen Yıldız) yarışmasının sunuculuğunu yaptı.

Filmleri
2004 – İstanbul Şahidimdir (Dizi)
2006 – Ahbir Polis Olsam (Dizi)

Sunduğu Yarışma Programları 
Bu Tarz Benim
Anadolu Ateşi
Akademi Türkiye
Biri Bizi Gözetliyor
Acemi Birlik
B.U.M.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more