Reklamsız Sözcü

PKK Ardahan’ın Göle ilçesinde minibüs taradı!

Ardahan Valiliğinden PKK terörü açıklaması! Ardahan Valiliğinin açıklamasına göre PKK, Göle ilçesinde bir minibüsü taradı!

android-time 16:14 12 Temmuz 2015
PKK Ardahan’ın Göle ilçesinde minibüs taradı!
Ardahan Valiliğinden PKK terörü açıklaması! Ardahan Valiliğinin açıklamasına göre PKK, Göle ilçesinde bir minibüsü taradı!
PKK, Ardahan'da minibüs taradı

Ardahan’dan terör haberi geldi. Ardahan Valiliği’nden olayla ilgili yapılan açıklamaya göre PKK, Ardahan’ın Göle ilçesinde bir araç gasp etti. Söz konusu aracı almaya giden jandarma ile terörist grup arasında çatışma çıktı. Bu sırada olay yerine nasıl geldiği belli olmayan bir minibüs PKK’lılar tarafından tarandı ve minibüsteki 1 kişi hayatını kaybederken 2 kişi de yaralandı. İşte Ardahan Valililiğinin PKK ile Jandarma arasında çıkan çatışma ile ilgili açıklaması:

“Göle Belediyesi'nin içme suyu depolarının bir kısmı Erzurum ili Şenkaya ilçesi İnceçayır mevkiinde ormanlık alanda bulunmaktadır. 9 Temmuz günü öğle saatlerinde su kesintisini gidermek için bölgeye giden belediye ekiplerine bir grup bölücü terör örgütü mensuplarınca müdahale edilmiş, su kesintisini kendilerinin yaptıklarını beyan ederek arızanın giderilmesini engellemişlerdir. Belediye personeli serbest bırakılmış ancak araca el konulmuştur. Olayın öğrenilmesiyle birlikte kesintiyi gidermek ve aracı almak için olay mahallinin Erzurum ili sınırları içerisinde olması nedeniyle Erzurum Valiliğiyle irtibata geçilmiş ve güvenlik güçlerince operasyon başlatılmıştır.

Operasyon sırasında el konulan belediye aracı olay yerinde yakılmış vaziyette bulunmuştur. Ancak 12 Temmuz günü olay yerindeki araç ile ilgili olay yeri incelemesi yapıldığı esnada jandarma görevlilerine terör örgütü mensuplarınca ateş açılmış, açılan ateş sonucunda olay yerine nasıl geldiği tam olarak tespit edilemeyen sivil bir araç teröristlerin açtığı ateşin hedefi olmuş ve araç içerisinde bulunan 4 kişiden 2'si yaralanmış, yapılan tüm müdahalelere rağmen 1 vatandaşımız vefat etmiştir.”

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more