Reklamsız Sözcü

Sabıka Kaydı Sorgulama ve Adli Sicil Belgesi Alma

e- Devlet kapısı ile adli sicil kaydı sorgulama işlemi artık online olarak yapılabilmekte ve online sicil kaydı çıktısı alınabilmektedir.

android-time 09:40 20 Aralık 2015
Sabıka Kaydı Sorgulama ve Adli Sicil Belgesi Alma
e- Devlet kapısı ile adli sicil kaydı sorgulama işlemi artık online olarak yapılabilmekte ve online sicil kaydı çıktısı alınabilmektedir.

Kişilerin adli sicilinin belgelendirilmesi ve sicilde herhangi bir adli durumun olup olmadığının kontrol edilmesi için adli sicil kaydı alınmaktadır. Adli sicil kaydı kişilerin adli durumlar ile ilgili tüm detaylarını göstermektedir. Bu açıdan özellikle iş girişlerinde çalışanlardan adli sicil kaydı istenir. Adli sicil kaydı için adli sicil kaydı sorgulama yapılabilir. Gib.gen.tr blog sayfasındaki adli sicil kaydı sorgulama yazısı da adli sicil kaydı sorgulama işlemlerinin internet üzerinden yapılması gerektiğini belirtir. Adli sicil kaydı sorgulama için e devlet sistemine ilk girildiğinde aşağıdaki gibi bir ekran görülür:

E-DEVLET ADLİ SİCİL KAYDI SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Ekranda kişilerin üyelik girişi yapması istenir. Sadece e devlet üyeliği bulunan kişiler adli sicil kaydı sorgulama yapabilir. Bu nedenle üyelik giriş sonrasında ilgili sayfa yeniden açılmalıdır. Sayfa açıldığında aşağıdaki gibi bir ekran görülür:

Bu ekranda kişilerin bilgilendirme yazısını okuması ve sonrasında durumu onaylaması gerekir. Onay verilmesi sonrasında ise yeni bir ekran açılır.

Bu ekranda kişilerin kimlik bilgileri kontrol edilebilir. Alt kısımdaki formda ise kurum türü gibi belgenin verileceği yer hakkında detaylar girilmelidir. Sorgulama blog sayfasındaki sabıka kaydı sorgulama yazısında iş yeri bilgilerinin doğru girilmesi gerektiği vurgulanır.

Tüm adımların tamamlanması sonrasında ise sistem tarafından kişilerin adli sicil kaydı oluşturulur. Adli sicil kaydı sorgulama sonucunda kişilerin belgesi. pdf formatında hazırlanır ve indirilebilir duruma getirilir. İlgili örnek bir sayfa şöyledir:

Bu bölümde adli sicil kaydı sorgulama sonucunda oluşturulan adli sicil kaydı yer alırken, sağ üst köşedeki dosyayı indir butonu ile dölüm olarak belge alınabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:4222.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more