Reklamsız Sözcü

Seri katile rekor ceza

5 yıl önce üç kişiyi öldüren seri katil Hamdi Ayri'nin cezası Yargıtay tarafından onandı.

android-time 14:37 28 Temmuz 2015
Seri katile rekor ceza
5 yıl önce üç kişiyi öldüren seri katil Hamdi Ayri'nin cezası Yargıtay tarafından onandı.

İzmir’de bankacı Esra Yaşar, üniversite öğrencisi Ayşe Selen Ayla ve ‘Azra’ takma adlı travesti Mustafa Has’ı öldürdüğü gerekçesiyle hakkında dava açılan Hamdi Ayri’nin cezası belli oldu. Ayri’ye verilen 3 kez ağırlaştırılmış ömürboyu, silahla yağma suçundan 45 yıl, ruhsatsız silah kullanmaktan 3 yıl hapis ve 2 bin lira adli para cezası Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi tarafından onandı.

BİRER GÜN ARAYLA ÖLDÜRDÜ

Bodrum’da garsonluk yapan 31 yaşındaki Hamdi Ayri’nin ilk kurbanı 24 Nisan 2010 tarihinde bankada çalışan 27 yaşındaki Esra Yaşar, birer gün arayla ikinci kurbanı İzmir Ekonomi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi birinci sınıf öğrencisi 22 yaşındaki Ayşe Selen Ayla ve son kurbanı da ‘Azra’ takma adlı travesti 30 yaşındaki Mustafa Has oldu. Bodrum’da kaldığı pansiyonda, ölenlere ait eşya ve cinayetleri işlediği silahla yakalanan Hamdi Ayri poliste ve çıktığı ilk duruşmada susma hakkını kullanıp ifade vermedi, tutuklandı. Olayı soruşturan Cumhuriyet Savcısı Hamdi Ayri hakkında, cinayet suçlarınden 3 kez ağırlaştırılmış ömürboyu, ‘yağma’dan 45 yıl ve ruhsatsız silah bulundurmaktan da 3 yıl hapis cezası istemiyle 7’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açtı.

AVUKATLARI DAVADAN ÇEKİLDİ

Hamdi Ayri’ye Baro’nun görevlendirdiği ilk iki avukat çekildi. Baro son olarak avukat Mert Çelik Demir’i görevlendirdi.

ÖLÜNCEYE KADAR CEZAEVİNDEN ÇIKAMAYACAK

İzmir 7’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 2013 yılında yapılan son duruşmada, mahkeme Hamdi Ayri’yi üç kişiyi öldürmekten ‘Üç kez ağırlaştırılmış ömürboyu’ üç kişiyi ‘Yağma’ suçundan 45 yıl ve ruhsatsız silah bulundurmaktan da 3 yıl, toplam 48 yıl hapis ile 2 bin lira adli para cezasına çarptırdı. Dosya, sanık Hamdi Ayri’nin avukatı Mert Çelik Demir, tarafından temyiz edildi. Dosyayı inceleyen Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi, yerel mahkemenin verdiği kararı düzelterek onadı. Ceza Dairesi onama kararını yerel mahkemeye gönderdi. Ayri bu cezaya göre ölünceye kadar cezaevinde kalacak.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more