Reklamsız Sözcü

SGK Borç Sorgulama ve GSS Prim Borcu Ödeme

SGK borç sorgulama hizmetlerinde kişiler alınan hizmetlere dair güncel durumunu görebileceği gibi özellikle GSS için online olarak SGK sorgulama yapılabilir

android-time 09:55 27 Aralık 2015
SGK Borç Sorgulama ve GSS Prim Borcu Ödeme
SGK borç sorgulama hizmetlerinde kişiler alınan hizmetlere dair güncel durumunu görebileceği gibi özellikle GSS için online olarak SGK sorgulama yapılabilir

Kişilerin alınan hizmetlere dair herhangi bir borcunun olup olmadığını öğrenmesi için sunulan hizmetlerden yararlanması gerekir. Online olarak hizmetlerin kullanma sunulması, işleri kolaylaştırırken, sadece borç için değil, sorgulama blog sitesinde yer alan SGK borç sorgulama yazısında belirtildiği gibi sigorta ile ilgili detaylar da öğrenilebilir. Kişilerin SGK'ya dair tüm detayları görülür. Aynı zamanda GSS gibi işlemlerde e devlette yer alan hizmetlerin seçilmesi yeterlidir. GSS için seçilmesi gereken hizmet şöyledir:

SGK GSS BORÇ SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama

Genel Sağlık Sigortası tescil ve prim borcu sorgulama işlemlerinde kişilerin resimde yer alan hizmeti seçmesi gerekir. Hizmetin seçilmesi sonrasında kişilerin GSS ile ilgili güncel durumu ekranda yer alır. Bu bakımdan hizmet aracılığı ile kişilerin sigortadan yararlanıp yararlanmadığı, borcunun olup olmadığı gibi detaylar öğrenilebilir. Esgm blog sitesinde GSS borç sorgulama yazısında geçtiği gibi bu işlem ile SGK üzerinden güncel veriler alındığından dolayı kişiler her zaman güncel durumunu görme fırsatına sahiptir. SGK borç sorgulama yapmak için belirtilen adımlar takip edilebilir. Üstelik SGK borç sorgulama sonrasında kişiler ödeme de yapabilir. GSS için de SGK borç sorgulama sonrasında ödeme adımları takip edilebilir.

SGK Web Tahsilat Uygulaması

SGK web tahsilat uygulamasına SGK borç sorgulama yaptıktan sonra geçiş yapılabilir. GSS borç sorgulama sonrasında ekranın en altında yer alan kredi kartı ile ödeme yap adımı takip edilmelidir.

Hizmete tıkladıktan sonra web tahsilat servisine yönlendirme yapılır ve açılan bu sayfanın genel görünümü de aşağıdaki gibidir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5723.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more