Reklamsız Sözcü

SGK Emeklilik Hesaplama Hizmeti

SSK emeklilik hesaplama için ne zaman emekli olurum uygulaması kullanılmalıdır. Uygulama aracılığı ile güncel emeklilik durumu görülebilir.

android-time 08:36 15 Aralık 2015
SGK Emeklilik Hesaplama Hizmeti
SSK emeklilik hesaplama için ne zaman emekli olurum uygulaması kullanılmalıdır. Uygulama aracılığı ile güncel emeklilik durumu görülebilir.

SGK emeklilik işlemleri için güncel prim ve gün durumu öğrenmek isteyenler SSK emeklilik hesaplama uygulamasından faydalanabilir. SSK emeklilik hesaplama için ne zaman emekli olurum uygulaması kullanılmalıdır. İlgili uygulama sayfasına giriş yapıldığında aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır.

SGK’NIN RESMİ NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM UYGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

Formda sigorta için detaylı bilgi istenmektedir. Bu nedenle SSK emeklilik hesaplama işlemlerinde detaylı olarak bilgilerin girilmesi sonrasında en altta bulunan gönder butonuna tıklanmalıdır. Bu sayede SSK emeklilik hesaplama için kişilerin yapacağı işlemler yapılarak sonuç sayfasına geçiş sağlanacaktır.

Emeklilik konusunda tercih edilebilecek diğer sistem e devlettir. E devlet üzerinden yapılabilen SSK emeklilik hesaplama için sadece sigorta başlangıç tarihi istenir. SSK emeklilik hesaplama formunun sigorta başlangıç tarihi ile doldurulmasının ardından sistem tarafından kişilerin hesaplamaları yapılarak sonuç hazırlanmaktadır. Hazırlanan sonuç raporunun bir örneği aşağıdaki gibidir.

Bu açıdan kişilerin SGK'nın resmi internet sitesinin yanında e devlet üzerinden sunduğu SSK emeklilik hesaplama hizmetlerinden yararlanması da sağlanmıştır. Kişiler istediği portalı kullanarak hesaplama yapabilir. İki sistem de ücretsiz bir şekilde kullanımdadır. Fakat SSK emeklilik hesaplama işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

SSK ne zaman emekli olurum uygulamalarında çeşitli bilgilerin girilmesi istenmektedir. Bilgilerin yanlış girilmesi halinde sistem tarafından hesaplamalar yanlış yapılacak, kişiler yanlış bilgi üzerinden hayat planlamasını yapacaktır. Bu nedenle belirtilen detaylara dikkat edilmesi gerekir. Bu sayede tüm uygulamalar doğru bir şekilde kullanılabilir. Ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulan uygulamalarda kişilerin sigorta ve emeklilik dönemine dair bilgi alması sağlanır. Kişilerin ihtiyaç halinde online olarak sunulan sayfalardan yararlanması, kurumlara gitmeden bilgi alınmasını sağladığı gibi hayat planlamasının da doğru bir şekilde yapılmasını mümkün kılmaktadır.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 14:0920.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more