Reklamsız Sözcü

SGK Hizmet Dökümü Sorgulama Nasıl Yapılır?

SGK hizmet dökümü, sigortalının sigortası ile ilgili bilgi almasını sağlar. Kişiler SGK hizmet dökümü almak için e devleti kullanmalıdır.

android-time 09:08 21 Aralık 2015
SGK Hizmet Dökümü Sorgulama Nasıl Yapılır?
SGK hizmet dökümü, sigortalının sigortası ile ilgili bilgi almasını sağlar. Kişiler SGK hizmet dökümü almak için e devleti kullanmalıdır.

4A, 4B ve 4C için ayrı ayrı SGK hizmet dökümü alınması için hizmetler sunulmuştur. Kişiler e devlet üzerinden erişim sağlayabileceği SGK hizmet dökümü hizmetleri sayesinde kolay bir şekilde hizmet dökümü alabilir. SGK hizmet dökümü sigortanın açılış tarihinden itibaren tüm işlemlerin takip edilmesini sağlar. Esgm-sgk blog sitesinde yer alan SSK hizmet dökümü yazısında da belirtildiği bir ücretsiz bir şekilde hizmet dökümü işlemleri yapılabilir.

4a Detaylı Hizmet Dökümü

E devlet aracılığı ile 4A detaylı hizmet dökümü alınabilir. SGK hizmet dökümü için siteye giriş yapıldığında 4A hizmetlerine bakılır. Bu ekran şöyledir;

Kırmızı çerçeve ile işaretlenen hizmete tıklandığında 4A sigortası bulunan kişilerin SGK hizmet dökümü ekranda yayınlanır. Ekranda yayınlanan hizmet dökümünün detaylı görünümü ise şöyledir;

Esgm blogunda paylaşılmış SSK sorgulama yazısında döküm üzerinden kişilerin prim ve gün olarak inceleme yapılabilmesi üzerinde durulur ve kişiler kolay bir şekilde gün ve prim durumunu takip edebilir.

4B Hizmet Bilgisi

4B hizmet bilgisi de aynı şekilde yapılabilir. Bunun için ise e devlet üzerinden resimdeki gibi seçim yapılmalıdır.

Hizmet bilgisine tıklandığında ise kişilerin Bağkur ile ilgili durumu görüntülenir. Bağkur'da kişilerin kendi prim ödemelerini yapması nedeniyle takibin daha iyi bir şekilde yapılması gerekir. Borç durumu, yapılan prim ödemeleri gibi tüm detaylar SGK hizmet dökümü alındıktan sonra görülebilir. Tüm SGK hizmet dökümü hizmetleri ücretsiz bir şekilde sunulduğundan dolayı, sigortası bulunan kişiler istediği zaman belirtilen adımları takip ederek SGK hizmet dökümü alabilir. Sigorta bilgileri diğer SGK uygulamalarının kullanılmasında da gerekli olabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2407.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more