Reklamsız Sözcü

SGK Hizmet Sorgulama İşlemleri E Devlet’ten Nasıl Yapılır?

Sigorta takibi ve sigorta bilgilerine ulaşılması için SGK hizmet dökümü alınabilir. SGK hizmet dökümü e devlet üzerinden nasıl yapılır detayları için tıkla.

android-time 11:22 17 Aralık 2015
SGK Hizmet Sorgulama İşlemleri E Devlet’ten Nasıl Yapılır?
Sigorta takibi ve sigorta bilgilerine ulaşılması için SGK hizmet dökümü alınabilir. SGK hizmet dökümü e devlet üzerinden nasıl yapılır detayları için tıkla.

Kişileri sigorta ile ilgili merak ettiği bilgileri öğrenebilmesi için SGK hizmet dökümü alması gerekir. E devlet aracılığı ile sunulan hizmetler yardımı ile SGK hizmet dökümüne erişim sağlanabilir.

E Devlet SGK Hizmet Dökümü

E devlet aracılığı ile sunulan SGK hizmet dökümü seçenekleri, esgm-sgk blog sitesinin hazırladığı bilgilendirici makalede anlatıldığı üzere, tüm sigorta türlerine göre özel olarak hazırlandığından dolayı 3 farklı versiyonda kullanıma sunulmuştur. E devlet SGK hizmet dökümünde SSK ve Bağkur gibi isimler kullanılmamaktadır.  Bu nedenle kişiler 4A, 4B ve 4C gibi sigorta adlarına göre hizmet dökümü seçeneğini değerlendirmelidir. E devlet SGK hizmet dökümü hizmetlerinden 4A hizmet dökümü için aşağıda yer alan resimden yararlanabilirsiniz.

İlgili hizmete tıklandığında kişilerin üyelik girişi yapması istenir. Üyelik girişi sonrasında ise esgm-sgk bilgi paylaşım sitesinde anlatıldığı gibi direk 4A hizmet dökümü ekranda yayınlanır. Böylece kişiler ekranda yayınlanan bilgileri inceleyerek kolay bir şekilde sigorta ile ilgili tüm detayları öğrenebilir.

Hizmet dökümü alındıktan sonra ise SGK işe giriş tarihi sorgulama gibi pek çok detay öğrenilebilir. Kişilerin hizmet dökümündeki başlangıç tarihi kişilerin sigortanın açılış tarihidir. Bu bakımdan kişilerin ne zaman işe giriş yaptığı da kolayca görülebilir. Yardım almak isteyenlerin belirtilen adımları takip etmesi yeterlidir. Tüm sigortalıları kapsayan SGK hizmet dökümü hizmetlerinde kişilerin kolay bir şekilde bilgi almasının sağlanmasının yanında sigorta takibi de kolay bir şekilde yapılabilir hale gelmiştir.

Özel sektörde çalışanlar iş veren tarafından düzenli bir şekilde ödemenin yapılıp yapılmadığını öğrenmesi ve kontrol etmesi için SGK hizmet dökümü almalıdır. SGK hizmet dökümü sayesinde güncel dönem içerisinde yapılan tüm sigorta işlemleri görülebilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2007.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more