Reklamsız Sözcü

SGK Sigorta Sorgulama İle SGK Hizmet Dökümü Alma

SGK sigorta sorgulama ile 4A, 4B ve 4C olarak tüm sigortalılar sigorta takibi yapabilir. SGK sigorta sorgulama ve SGK hizmet dökümü nasıl yapılır?

android-time 09:07 25 Aralık 2015
SGK Sigorta Sorgulama İle SGK Hizmet Dökümü Alma
SGK sigorta sorgulama ile 4A, 4B ve 4C olarak tüm sigortalılar sigorta takibi yapabilir. SGK sigorta sorgulama ve SGK hizmet dökümü nasıl yapılır?

E devlet üzerinden SGK tarafından sunulan SGK sigorta sorgulama hizmetleri sayesinde kişiler ihtiyaç duydukları anda sigortalarını kontrol edebilmektedir. Online olarak sunulan hizmetlerde, internet bağlantısı bulunan tüm cihazlardan e devlet girişi yapılabildiğinden dolayı herhangi bir gereksinim de kalmaz. Kişiler mobil uygulamalar üzerinden dahi e devlet girişi yaparak güncel sigorta bilgilerini öğrenebilir. Esgm sitesindeki SSK gün sorgulama yazısında e devlet kullanımı gerektiği ifade edilirken, kişiler e devletteki SGK menüsünde yer alan hizmetlere göz atmalıdır.

Hizmet listesi ise şöyledir;

Sigorta Sicil No Sorgulama

Kişiler sadece SGK sigorta sorgulama ile prim bilgileri için değil, sigorta hakkında resmi bilgileri öğrenmek için de sigorta sorgulama yapabilir. Bu tür işlemlerde ise sigorta tescil kaydı tespiti gibi hizmetlere tıklanması yeterlidir. Açılan ekranda kişilerin sigorta sicil numarası gibi detayları yer alır. Örnek bir sorgulama ise şöyledir;

Esgm bloğunda yayınlanmış alan SSK hizmet dökümü yazısında e devlet hizmetlerinin önemi belirtilirken, kişiler pek çok konuda online olarak bilgi alarak ihtiyaçlarını giderebilmektedir.

SGK Sigorta Sorgulama Ve Sigorta Hizmet Dökümü Alma

SGK sigorta sorgulama için hizmet dökümü alınmalıdır. Hizmet dökümlerinde yer alan bilgiler sayesinde SGK sigorta sorgulama yapılarak bilgi sağlanabilir. Bilgi alınmak istendiğinde kişilerin hizmet dökümünde sigorta başlangıç tarihinden itibaren tüm bilgileri bulması mümkün olduğundan dolayı bu konuda işler kolaylaştırılmış ve istenildiği zaman online olarak sigorta bilgileri erişilebilir duruma getirilmiştir. Sunulan bilgiler SGK tarafından sağlandığından dolayı güvenlik ve doğruluk konusunda da herhangi bir şüphe duyulmaz.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2707.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more