Reklamsız Sözcü

SGK Sorgulama Hizmetleri Artık E Devlette

SGK sorgulama işlemleri için e devlet tercih edilebilir. E devlet sistemine eklenen yeni hizmetler ile birlikte SGK sorgulama nasıl yapılır detayları...

android-time 08:56 26 Aralık 2015
SGK Sorgulama Hizmetleri Artık E Devlette
SGK sorgulama işlemleri için e devlet tercih edilebilir. E devlet sistemine eklenen yeni hizmetler ile birlikte SGK sorgulama nasıl yapılır detayları...

Kişilerin sigortaları üzerinden öğrenmek istediği bilgiler için SGK sorgulama yapması yeterlidir. E devlet üzerinden kullanıma sunulan SGK sorgulama hizmetlerinde kişiler istediği zaman sigorta ile ilgili işlem yapabilir durumdadır. Esgm blog sitesindeki SSK sorgulama yazısında belirtildiği gibi kişilerin yararlanabileceği hizmetler için e devlet girişi yapması yeterlidir.

Giriş sonrasındaki hizmet ekranı ise şöyledir;

SGK Sorgulama İle E Devlet SGK Hizmet Dökümü

Resimde görülen hizmet listesi dâhilinde kişiler SGK hizmet dökümü alınarak, sigorta bilgilerine erişim sağlanabilir. SGK hizmet dökümünde kişilerin sigortaları ile ilgili tüm bilgilerinin yer alması, istenilen tüm bilgilerin öğrenilmesini sağlar. Bu açıdan Esgm-sgk.com paylaşım sitesinde yer alan SSK hizmet dökümü yazısında belirtildiği gibi kişiler hizmet dökümünü inceleyerek merak edilen tüm bilgiler öğrenilebilir. Hizmet dökümü alınması için ise aşağıdaki resimde belirtilen hizmete tıklanmalıdır.

SGK Sorgulama Ve SGK İşe Giriş Tarihi Öğrenme

Kişiler hizmet döküm aldıktan sonra işe giriş tarihi gibi detaylı sigorta bilgilerini öğrenebilir. Hizmet dökümüne tıkladıktan sonra ekranda çeşitli bilgiler yer alan döküm yayınlanır. Bu döküm üzerinden SGK işe giriş tarihi sorgulama yapmak isteyen kişiler bilgi alabilir. Bu doğrultuda resimde görülen bölümüne bakılması yeterlidir.

Resimde işaretli bölümünde sorgulama yapan herkesin ne zaman işe girdiği yazmaktadır. Bu bölümde yazan bilgi, kişilerin remsi olarak işe başladığı tarihi gösterir ve sigorta başlangıç itibari ile kişilerin işe giriş tarihi de belirlenmiş olur. Emeklilik sorgulama gibi işlemlerde kişilerin işe giriş tarihini bilmesi gerekir. SGK Sorgulama yaparak bu konuda bilgi alabilen kişilerin istediği zaman SGK Sorgulama işlemlerini tekrarlaması mümkündür.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2707.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more