Reklamsız Sözcü

Simge Sağın kimdir? Simge Sağın bugün Beyaz Show’da

Simge Sağın, bu akşam Beyazıt Öztürk'ün sunuculuğunu yaptığı talk show programı Beyaz Show'a konuk olarak katılacak. Peki Simge Sağın kimdir?

android-time 16:21 18 Aralık 2015
Simge Sağın kimdir? Simge Sağın bugün Beyaz Show’da
Simge Sağın, bu akşam Beyazıt Öztürk'ün sunuculuğunu yaptığı talk show programı Beyaz Show'a konuk olarak katılacak. Peki Simge Sağın kimdir?

Simge Sağın, bu sene çıkardığı Miş Miş albümündeki aynı adlı şarkıyı ile herkesin diline dolamayı başaran genç şarkıcı, Kanal D ekranlarının cuma gecesinin vazgeçilmez programı Beyaz Show’a katılıyor. Simge Sağın, şarkılarıyla renk katacağı programda hayranlarından gelen soruları da cevaplandıracak. Peki Simge Sağın kimdir?

SİMGE SAĞIN KİMDİR?

Simge Sağın, 8 Ağustos 1981 tarihinde İstanbul, Şişli'de doğmuştur. Muzisyen bir babanın kızı oluşu hayatının her anında müzikle iç içe büyümesine sebep oldu. 12 yasında gitar çalmaya ve besteler yapmaya başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünde öğrenim gördü.

Simge Sağın, öğrencilik sürecinde popüler müzik camiasında çalışmaya başlayan Simge, ilk profesyonel deneyimini Zeynep Dizdar orkestrasında kazandı. Daha sonrasında Gülşen'e 4, Yaşar Günaçgün'a 2 ve Serdar Ortaç'a 2 sene sahnede vokalist olarak eşlik etti.

Simge Sağın, 2007 yılında başrollerinde Vahide Perçin, Talat Bulut, İlhan Şeşen'in oynadığı “Annem” adlı dizi için Kıraç ile düet yaptı. Süper FM'in jeneriği gibi sahne deneyimleri dışında pek çok jenerik ve dizi müziği çalışmasını seslendirdi.

Simge Sağın, Erdem Kınay prodüktörlüğündeki “Yeni Çıktı” adlı ilk albümünü 2011 yılında yayınladı. 2015 yılında “Miş Miş” adlı ilk teklisini çıkardı.

Simge Sağın’ın Albümleri
2011 – Yeni Çıktı
2014 – Bip Bip
2015 – Miş Miş

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more