Reklamsız Sözcü

SSK Gün Sorgulama İçin Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

SSK gün sorgulama işlemleri için e devlet üzerinden yardım alınabilir. E devletteki SGK hizmetleri ile ücretsiz bir şekilde SSK gün sorgulama yapılabilir.

android-time 09:58 24 Aralık 2015
SSK Gün Sorgulama İçin Yapmanız Gerekenler Nelerdir?
SSK gün sorgulama işlemleri için e devlet üzerinden yardım alınabilir. E devletteki SGK hizmetleri ile ücretsiz bir şekilde SSK gün sorgulama yapılabilir.

SGK tarafından sunulan hizmetler sayesinde kişilerin sigorta ile ilgili tüm detayları öğrenmesi sağlanır. E devlet üzerinden yapılan SSK gün sorgulama ile birlikte sigortadaki toplam gün sayısı öğrenilebilir. Esgm-sgk.com blog sitesindeki SSK gün sorgulama yazısında kişilerin e devlet girişi yaptıktan sonra sorgulama yapabileceği ifade edilir. Kişilerin üyelik girişi yapmaması halinde aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran görülür.

Üyelik girişi yapıldıktan sonra ise SSK gün sorgulama yapılması için döküm açılır.

Aylık SSK Gün Sayısı Sorgulama

Hizmet dökümü alan kişiler detaylı bir sorgulama yapmak için ekranda yer alan verilere bakmalıdır. Aylık SSK gün sorgulama için her ayın karşısında yer alan gün bilgisine bakılması yeterlidir. Sorgulama blog sayfasında yayınlanmış SSK sorgulama yazısında da sigortalıların SGK sigortalarını online olarak sadece e devlet şifresiyle yapabileceği belirtilmektedir. Aylık olarak yapılan gün sorgulamada aşağıdaki resim yardımcı olacaktır.

Resimdeki gün sütununda kişilerin hangi ay içerisinde kaç günü sigortaları üzerinden kazandığı görülür. Kişilerin çalıştığı tüm günlerin eksiksiz bir şekilde sigortaya ödenmesi gerekir.

Toplam Gün Sayısı Sorgulama

Aylık gün sayısının yanında toplam gün sayısı sorgulama da yapılabilir. Bunun için ise tabloda yer alan Toplam Uzun Vade Gün Sayısı bölümüne bakılmalıdır. Bu konuda yapılan SSK gün sorgulama için ise aşağıda yer alan resme bakılmalıdır.

Resimdeki toplam bölümüne bakıldığında sigortanın açılış tarihinden itibaren kaç günün ödendiği görülür. Özellikle emeklilik için toplam gün sayısı önemlidir. Aylık olarak yapılan SSK gün sorgulama ile birlikte sigorta gün ödemeleri kolay bir şekilde takip edilebilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2807.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more