Reklamsız Sözcü

SSK Gün Sorgulama İçin Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

SSK gün sorgulama ile kişiler sigortalarında ne kadar gün olduğunu görebilir. SSK gün sorgulama işlem detayları haberimizde.

android-time 09:26 31 Aralık 2015
SSK Gün Sorgulama İçin Yapmanız Gerekenler Nelerdir?
SSK gün sorgulama ile kişiler sigortalarında ne kadar gün olduğunu görebilir. SSK gün sorgulama işlem detayları haberimizde.

SSK gün sorgulama sayesinde kişiler sigortaya yapılan tüm ödemelerini görüntülemesi mümkündür. Kişiler gün açısından sigortanın ilk açılış tarihinden itibaren SSK gün sorgulama yapılarak gün açısından merak edilenler öğrenilebilir.

SSK Hizmet Dökümü Alma

Esgm blog sitesinde yer alan SSK hizmet dökümü yazısında belirtildiği gibi SSK hizmet dökümü alma konusunda kişilerin yapması gereken işlemler çok basittir. E devlet üyeliği ile sistem giriş yapan kişiler SGK menüsü altında bulunan hizmetlerden 4A hizmet dökümü bağlantısına tıklayarak SSK gün sorgulama konusunda işlemlerini tamamlayabilmektedir. Ekranda açılan bilgiler üzerinden yapılan inceleme ile birlikte bilgiler de öğrenilebilir. SSK hizmet dökümü alındıktan sonra kişilerin hangi konularda bilgi alacağı da merak edilenlerin başında gelmektedir. Hizmet dökümü için aşağıdaki hizmet seçilmelidir.

Aylık SSK Gün Sorgulama

Sskprimsorgulama.net sitesindeki SSK prim sorgulama yazısında belirtildiği gibi SSK hizmet dökümü, kişilerin sigorta başlangıç tarihinden itibaren sigortası üzerinden yapılan tüm işlemleri gösteren bir belge olduğu için kişilerin sigorta konusunda başlangıç tarihi itibari ile tüm bilgileri görüntülemesi ve öğrenmesi mümkündür. Kişilerin sigortaları üzerinden her ay yapılan prim ödemelerinin yapılıp yapılmadığı, ödemelerin düzenli olup olmadığı, ödemelerin miktarları ve kişilerin kaç gün çalışmış olarak gösterildiği hem SSK hizmet döküm aracılığı ile öğrenilebilmektedir. Ayrıca emeklilik hesaplama gibi durumlarda da gerekli tüm bilgiler SSK hizmet döküm sayesinde öğrenilmekte ve böylece sigorta ve kişilerin emeklilik ile ilgili hesaplamalarında gerekli bilgiler sağlanabilmektedir. Her ay içerisinde ne kadarlık prim ödemesi olduğu görüldüğünden kişiler aylık olarak bilgi sahibi olabilir.

Bu bakımdan sigorta üzerinden işlem yapılmayan durumlarda dahi, sigorta takibi ve bilgilerinin öğrenilmesi için SSK hizmet döküm alınması yeterli olmaktadır.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:1907.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more