Reklamsız Sözcü

SSK Maaş Sorgulama

SSK maaş sorgulama için kişilerin ne kadar emekli maaşı alırım uygulaması kullanılmalıdır. Uygulama ile güncel maaş bilgisi öğrenilir.

android-time 08:36 20 Aralık 2015
SSK Maaş Sorgulama
SSK maaş sorgulama için kişilerin ne kadar emekli maaşı alırım uygulaması kullanılmalıdır. Uygulama ile güncel maaş bilgisi öğrenilir.

Ne kadar emekli maaşı alırım uygulaması SGK tarafından resmi olarak oluşturmuştur. Bu açıdan alınacak bilgiler güncel olduğu kadar resmidir. Maaş sorgulama yaparak sizler de güncel durumunuzu takip edebilirsiniz.

SGK EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA UYGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

Emeklilik ve SGK konularında bilgi paylaşımı yapan esgm-sgk blog sitesinde yer alan SSK maaş sorgulama yazısında iki farklı SSK maaş sorgulama yapılabileceği açıklanır. Kişiler SSK maaş sorgulama işlemlerinde emekli maaşını öğrenebileceği gibi sigortada gösterilen gelir durumu da görülebilir. Sigorta prim ödemelerinde kişilerin kazançları üzerinden ödeme yapıldığında dolayı SSK maaş sorgulama ile sigorta bu açıdan da değerlendirilebilir.

Maaş Sorgulama Uygulaması

SSK maaş sorgulama için uygulamayı kullanan kişilerin ilk olarak formu doldurması gerekir. SSK maaş sorgulama için aşağıdaki resimdeki form doldurulmalıdır. Formun doldurulması noktasında kişilerin pek çok noktaya dikkat etmesi gerekir. Maaş bilgisi öğrenilmek istenen kişinin kimlik bilgileri girilmelidir. Formda yanlış bilgi girilmesi halinde işlemler yenilenmelidir.

Bu formda SSK maaş sorgulama için sadece kimlik bilgilerinin girilmesi istenir. Bu açıdan kişiler herhangi bir sorun yaşamadan sadece bilgileri girerek bilgi sağlayabilir. Sizler de SSK maaş sorgulama için belirtilen adımları takip ederek işlemlerinizi yapabilirsiniz. SSK maaş sorgulama için ücret ödenmesine gerek yoktur. Bu açıdan formun doldurulması sonrasında kişiler kolayca maaş bilgisini öğrenebilir.

Esgm blogunda yayınlanmış emekli maaşı hesaplama yazısında, gelir üzerinden SSK maaş sorgulama yaparak sigorta gelir durumun görmek isteyenlerin e devlet üzerinden işlem yapması istenir. E devlet üzerinden hizmet dökümü alındıktan sonra konuyla ilgili bilgi kolayca alınabilir. Hizmet dökümünün bir örneği şöyledir;

Hizmet dökümünde de görüldüğü gibi kişilerin prime göre kazancı detaylı olarak belirtilir. Bu açıdan SSK maaş sorgulama ile ilgili bilgiler de alınabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5122.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more