Reklamsız Sözcü

SSK Prim Sorgulama İle Toplam SGK Primlerinizi Öğrenin

SSK prim sorgulama işlemleri için kişilerin sigortalarını kontrol etmesi yeterlidir. 4A hizmet dökümü alınarak SSK prim sorgulama yapılabilir.

android-time 09:49 19 Aralık 2015
SSK Prim Sorgulama İle Toplam SGK Primlerinizi Öğrenin
SSK prim sorgulama işlemleri için kişilerin sigortalarını kontrol etmesi yeterlidir. 4A hizmet dökümü alınarak SSK prim sorgulama yapılabilir.

Kişilerin sigorta takibi yapabilmesi adına, e devlet üzerinden sunulan SGK hizmetlerini kullanması gerekir. Resmi olarak sunulan hizmetler sayesinde sigortaya dair tüm detaylar öğrenilebilir. Fakat SSK prim sorgulama işlemleri için e devlet üyeliğini yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Kişilerin yapması gereken işlemlerde üyelik üzerinden kolay bir şekilde sonuca ulaşılabilir.

SGK'nın 4A hizmetleri şöyledir;

SSK Prim Sayısı Sorgulama

SSK prim sorgulama yaptıktan sonra prim ile ilgili tüm detaylar öğrenilebilir. Esgm blog sitesinde yer alan SSK sorgulama bilgilerine göre kişilerin SSK prim sorgulama sonrasında primlerini aylık ve yıllık olarak takip etme fırsatı bulabilmektedir. Böylece kişiler hangi ay içerisinde ne kadarlık bir prim ödemesi yapıldığını görebilirken, yıl içerisindeki genel toplam da öğrenilebilir.

Toplam Ödenen Prim Sayısı Sorgulama

SSK prim sorgulama işlemleri aynı zamanda SSK gün sorgulama olarak da yapılabilir. Çalışılan gün kadar prim ödemesi yapıldığından dolayı kişiler online olarak sigorta sorgulaması ile tüm durumunu görebilir. Sgk-ssk blog sitesinde yer alan SSK gün sorgulama detaylarına göre de kişilerin sigortasını takip etmesi için 4A hizmet dökümü alması yeterlidir. SSK prim sorgulama başta olmak üzere sigorta ile ilgili tüm detayların öğrenilmesi için dökümün incelenmesi gerekir.

4A hizmet dökümü alınması için e devlet üyeliği sonrasında SGK menüsünde yer alan 4A hizmet dökümüne tıklanmalıdır. Hizmet dökümünde kişilerin her ay içeresinde iş vereni tarafından yapılan ödemeleri görmesinin yanında sigortanın ilk açılış tarihinden itibaren sorgulama tarihine kadar yapılan tüm işlemler de kontrol edilebilir. Bu açıdan kişilere büyük bir kolaylık sağlanmış, ücretsiz olarak kullanıma sunulmuştur. 4A hizmet dökümünün genel görünümü şöyledir;

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2207.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more