Reklamsız Sözcü

SSK Sorgulama İşlemlerini E Devletten Nasıl Yapabilirsiniz?

Sigortası üzerinden sorgulama yapmak isteyen kişiler online olarak e devlet aracılığıyla sunulan SGK sorgulama hizmetlerinden yararlanabilir.

android-time 07:48 29 Aralık 2015
SSK Sorgulama İşlemlerini E Devletten Nasıl Yapabilirsiniz?
Sigortası üzerinden sorgulama yapmak isteyen kişiler online olarak e devlet aracılığıyla sunulan SGK sorgulama hizmetlerinden yararlanabilir.

Sgk-ssk blog sitesinde de geçtiği gibi SSK gün sorgulama işlemlerinde kişilerin hizmet dökümü üzerinden işlem yapması gerekmektedir. SSK sorgulama olarak yapılacak işlemlerde ilk olarak hizmet dökümü alınması gerekmektedir. Hizmet dökümünün alınmasının ardından ise döküm üzerinden yapılacak olan inceleme ile birlikte kişilerin kolay bir şekilde sigorta bilgilerine ulaşması ve gerekli bilgileri sağlaması mümkün olacaktır. İnternet üzerinden gerçekleştirilecek olan SSK sorgulama işlemlerinde e devlet sisteminin kullanılmasının zorunlu olması nedeniyle kişilerin bazı noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.

Kişilerin e devlet üzerinden üyelik girişiyle yararlanabileceği hizmetlerde başka birine ait üyeliğin kullanılmaması gerekmektedir. SSK sorgulama kapsamında SSK gün sorgulama gibi hizmetlerden yararlanmak isteyen kişilerin e devlete giriş yaparken kendi üyelik bilgilerini kullanması gerekir. Aksi halde kişilerin herhangi bir şekilde kendi sigorta bilgilerini online olarak görüntülemesi mümkün olmayacaktır. Belirtilen detaylara dikkat edilmesi ile birlikte kişiler sorunsuz bir şekilde işlem yapabilecek ve bilgi alabilecektir.  Esgm blog sayfasındaki SSK sorgulama yazısında belirtildiği gibi SSK sorgulama için seçilmesi gereken hizmet resimdeki gibidir;

Sayfadaki hizmete tıklandığında SGK hizmet dökümü açılır. Hizmet dökümünde kişilerin sigortaları ile ilgili tüm detaylara sahip olması için tüm veriler sağlanır.  SSK sorgulama hizmetlerinin yapılabilmesi için e devlet dışında resmi bir portal olmadığından dolayı kişilerin resmi uygulamaları kullanmaya dikkat etmesi gerekmektedir. Sigorta prim ve gün bilgileri gibi çeşitli bilgilerin alınabildiği sigorta dökümü sayesinde hem sigorta takibi yapılabilir hem de sigortanın durumu hakkında bilgi alınabilir. E devlet üzerinden yapılan işlemlerde ücret de alınmamaktadır.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2307.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more