Reklamsız Sözcü

Sürücü Belgesine Yazılan Trafik Cezası Sorgulama

Kişilerin sürücü belgesine yazılan trafik cezası sorgulama için Emniyet Genel Müdürlüğü sitesindeki uygulamayı kullanması gerekir.

android-time 10:04 24 Aralık 2015
Sürücü Belgesine Yazılan Trafik Cezası Sorgulama
Kişilerin sürücü belgesine yazılan trafik cezası sorgulama için Emniyet Genel Müdürlüğü sitesindeki uygulamayı kullanması gerekir.

Alınan trafik cezalarının online olarak takip edilebilmesi için Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından çeşitli uygulamalar geliştirilmiştir. Online olarak yapılabilen işlemlerden birisi de sürücü belgesine yazılan trafik cezası sorgulama işlemidir. Gib gen tr blog sitesinde paylaşılan trafik cezası sorgulama yazısında sürücülerin ve araç sahiplerinin plakaya yazılan cezalarını GİB ve EGM üzerinden nasıl öğrenecekleri anlatılmaktadır. Ancak plakanın dışında sürücü belgesine yazılan trafik cezaları da kontrol edilmelidir.

EGM Resmi Sitesinden Trafik Cezası Sorgulama İçin Tıklayın

EGM sitesine giriş yapıldığında ilk olarak şöyle bir ekran açılır;

Bu resimdeki formun doldurulması ile trafik cezası sorgulama işlemlerine giriş yapılır. Formda kimlik bilgileri istenir ve formun doğru bilgiler ile doldurulmasının ardından sistem tarafından yeni bir ekrana geçiş yapılır. Trafikcezasorgulama.net blog sitesindeki EGM trafik ceza sorgulama yazısında da belirtildiği üzere kişiler bu ekran üzerinden istediği gibi seçim yapabilir.

Resimdeki 4 seçenekten sürücü belgesine yazılan ceza sorgulama seçimi yapıldıktan sonra kişiler için son bir form daha açılır. Form ise şöyledir;

Kimlik üzerinde yer alan bilgilerin girilmesi sonrasında ise trafik cezası sorgulama işlemleri tamamlanır. Online olarak yapılan işlemlerde herhangi bir ücret ödenmediği gibi kişiler sadece belirtilen adımları takip etmelidir. İkinci resimde yer alan seçeneklerin diğerlerinin seçilmesiyle de araçlar hakkında çeşitli bilgiler alınabilir. Bu açıdan kişilere seçenek sunulduğundan dolayı sizler de online olarak işlem yaparken, sadece sürücü belgesi için değil, trafik cezaları ile ilgili diğer seçenekleri de seçebilirsiniz. EGM tarafından desteklenen uygulamada güncel ceza bilgilerine erişim sağlanarak bilgi alınır. Bu açıdan trafik cezaları konusunda bilgi almak isteyenlerin belirtilen trafik cezası sorgulama işlemlerini yapması yeterlidir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more