Reklamsız Sözcü

Taylan Kümeli’den güzellik önerileri

Pırıl Pırıl bir cilt için işte yapmanız gerekenler.

android-time 08:33 18 Aralık 2015
Taylan Kümeli’den güzellik önerileri
Pırıl Pırıl bir cilt için işte yapmanız gerekenler.

Haber: Mediha Olgun / Kamera: Çağatay Gürücü

Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli, pırıl pırıl bir cilte sahip olmanın aslında çok da zor olmadığını söyledi. Her şeyin temizlikle başladığını belirten Kümeli, ”Öyle pahalı temizlik malzemelerine de gerek yok. Cildi yıpratmayan zarar vermeyen bir sabunla da yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Yine tonik olarak başka bir malzemeniz yoksa gül suyu kullanılabilir” dedi. İşte Taylan Kümeli’den öneriler…

”Mutlaka temizlik malzemesi kullanın. Pahalı ürünler alamıyorsanız su ve sabunla da cildi temizleyebilirsiniz. Sabun cildinize zarar vermeyen malzemelerden olsun. Makyaj yapsanız da yapmasanız da cildiniz gün içinde kirlenir. Eve gittiğinizde mutlaka makyajınızı çıkarın, makyaj yapmadıysanız da yüzünüzü temizleyin. havadan gelen pislikler, egzos ve sigara dumanı cildinize zarar verir. Mutlaka onu temizlemeniz gerekir.”

”Cildi temizledikten sonra tonik yerine gül suyu kullanabilirsiniz. Ardından basit bir nemlendirici kremle de yüzünüzü nemlendirin. Temizlik konusundan yoksunsanız, mesela makyajla uyuyorsanız, ne yaparsanız yapın cilt güzelliği yerine gelmez. Bunların dışında yağlı ve salçalı gıdalardan uzak durun. Bol bol su içmeyi de ihmal etmeyin. Uykusuzluk da cildi olumsuz etkileyen faktörelerden. uykunuza dikkat edin. Zaten genetik olarak da bir sorun yoksa cildiniz güzel olacaktır.”

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 11:2718.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more