Reklamsız Sözcü

Tekstil fabrikasındaki yangın kontrol altına alındı

Bursa'da bir tekstil fabrikasında bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın 14 saat süren söndürme çalışması sonucu kontrol altına alındı.

android-time 19:07 27 Aralık 2015
Tekstil fabrikasındaki yangın kontrol altına alındı
Bursa'da bir tekstil fabrikasında bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın 14 saat süren söndürme çalışması sonucu kontrol altına alındı.

Merkez Osmangazi ilçesi Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde 6 bin metrekare alana kurulu Işıksoy Tekstil Fabrikası’nda sabah saat 11.00 sıralarında bilinmeyen bir nedenle başlayan yangın yaklaşık 14 saatlik bir söndürme çalışması sonucu kontrol altına alındı. 

FOTO: CİHAN

GÖKYÜZÜ SİYAH DUMANLA KAPLANDI

İtfaiye ekipleri, yangının ek binaya sıçramadan söndürülebilmesi için büyük mücadele verdi. Buna karşın fabrikadan yükselen alevler gökyüzüne kadar ulaştı. Fabrikadan yükselen siyah duman Bursa semalarını kapladı. Yüksek kesimlere çıkan vatandaşlar yangını uzaktan izledi.

Öte yandan 2 işçi ile bir itfaiye erinin dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldığı yangında, içeride kimyasal maddelerin alev alması tehlikesine karşın vatandaşlar bölgenin dışına çıkartıldı.

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI
Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde (DOSAB) faaliyet gösteren Işıksoy Tekstil A.Ş.’ye ait iplik, dokuma ve boyama fabrikasında öğle saatlerinde çıkan yangının 14 saat sonra itfaiye ekiplerince kontrol altına alındığı bildirildi. Bursa ve ilçe itfaiye ekiplerinin yanı sıra, Bursa Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı arazözlerin ve İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Eskişehir’den gelen toplam 50 itfaiye aracının müdahalesi sonucu kontrol altına alınan yangında söndürme çalışmaları devam ediyor.

FOTO: CİHAN

250 FİRMA ARASINDA 104. OLMUŞTU
Bu arada, Işıksoy Tekstil, geçen aylarda Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından açıklanan Bursa’nın en büyük 250 firması arasında 104. olmuştu.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 01:3728.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more