Reklamsız Sözcü

Tokat’taki şehit evinde tepki vardı!

"Cumhurbaşkanımız duysun, Başbakanımız duysun, cephaneler dolana kadar bu vatan neredeydi?"

android-time 15:02 22 Aralık 2015
Tokat’taki şehit evinde tepki vardı!
"Cumhurbaşkanımız duysun, Başbakanımız duysun, cephaneler dolana kadar bu vatan neredeydi?"

Bitlis'te yola önceden döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Samet Pişkin’in (25) memleketinde acı ve öfke bir aradaydı. Şehidin cenazesini baba evi önünde bekleyen kalabalık terörü lanetlerken, bir vatandaşın “Cumhurbaşkanımız duysun, Başbakanımız duysun, cephaneler dolana kadar bu vatan neredeydi?” diye bağırması dikkat çekti.

FOTO:Cihan Şehidin baba ocağına ateş düştü.

ŞEHİT EVİNDE TEPKİ VARDI

Şehidin Tokat’ın Niksar ilçesindeki 1. Toki konutlarındaki evinin önünde toplanan kalabalık cenaze gelmeden önce dev Türk bayrağı ile yürüyüş düzenledi. Grup, “Hepimiz Samet'iz, şehitler ölmez vatan bölünmez” diye sloganlar atarken, her gün gelen şehit haberlerine tepki gösterdi.

Son zamanlarda terör eylemelerinin tırmanması Niksarlı annelerin yüreklerini yaktı. Niksarlı bir annenin feryadı vatandaşların yüreklerini burktu. “Lütfen sessiz kalmayın. Ben de bir anneyim ciğerlerim yanıyor.” diyen kadın, “Benim torunlarımda yetişti, askere gidecek. İçim yanıyor, yazık günah değil mi bu çocuklara. Allah’ınızı severseniz korkmayın, çekinmeyin, bacılarım bu vatan bizim, bayrak bizim. Benim anneannem, babaannem cephede cephane taşıd,ı ekmek taşıdı askerlere. Allah aşkına çekinmeyin konuşun. Bu yavrularımız bizim, sizin içiniz ağlamıyor mu, yanmıyor mu? Bütün dün kardeşlerimiz bir bütün olun, dünya duysun sesimizi.” ifadelerini kullandı.

FOTO:Cihan Şehidin yakınları yaşananlara isyan etti

“ARTIK DUYSUN CUMHURBAŞKANIMIZ…”

Diğer bir vatandaş ise “Hiç bir şey demiyorum. Cumhurbaşkanımız duysun, Başbakanımız duysun, cephaneler dolana kadar bu vatan neredeydi? Türkiye, Niksar bu kadar şehit veriyor muydu? Artık duysun Cumhurbaşkanımız, herkes duysun sesimizi.” diye tepki gösterdi.

 

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 19:1622.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more