Reklamsız Sözcü

Trafik Cezası Ödeme İşlemleri Nereden Yapılır?

Trafik cezası ödeme işlemlerini yapan kişiler kuruma gitmeden tüm cezalarını internetten ödeyebilir. Trafik cezası ödeme işlem detayları haberimizde.

android-time 08:25 29 Aralık 2015
Trafik Cezası Ödeme İşlemleri Nereden Yapılır?
Trafik cezası ödeme işlemlerini yapan kişiler kuruma gitmeden tüm cezalarını internetten ödeyebilir. Trafik cezası ödeme işlem detayları haberimizde.

Araç sahipleri cezalarını online olarak ödeyebilmektedir. Ceza ödeme noktasında kredi kartı bilgilerinin girilmesi ile birlikte gerekli ücret kolay bir şekilde sisteme aktarılabilmektedir ve böylece trafik cezası ödenebilmektedir. Trafik cezası ödeme konusunda kurumlara gitmek istemeyen kişiler online olarak sunulan trafik cezası ödeme imkanlarından yararlanabilir. Bu konuda herhangi bir sınırlama olmadığı gibi tüm araç sahipleri isteğine bağlı olarak trafik cezası ödeme işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Gib sitesindeki trafik cezası ödeme yazısında belirtildiği gibi GİB üzerinden de işlem yapılabilir.

Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme

Motorlu taşıt sorgulama ve kredi kartı ile ödeme imkanı sayesinde tüm cezalar ödenebilir. Ceza ödeme işlemlerinde kişilerin GİB motorlu taşıtlar seçeneğini kullanması gerekir. Bu ekran ise şöyledir;

Bu seçimlerin yapılmasının ardından sistem tarafından ek sayfalarda kişilerden bilgiler istenir. Örnek bir form ise aşağıdaki gibidir.

Resimdeki formun doldurulmasının ardından kişi bilgiler üzerinden ceza ile ilgili güncel durumlar ekranda yayınlanır.

Ceza Bilgileri

Açılan ekranda ceza bilgilerine erişim sağlamak da oldukça kolaydır. Bu bakımdan GİB sitesinde yer alan trafik ceza sorgulama yazısında belirtildiği gibi online olarak sunulan hizmetler kişilerin işlemlerini çok daha kolay bir hale getirmiştir.

Tahsilatlar Bölümü Ve Beyanlı Trafik Cezası Ödeme

Ceza sorgulama ile ceza bilgilerine ulaşan kişiler, trafik cezası ödeme işlemleri için ekranda yer alan ödeme adımlarını takip etmelidir. Trafik cezası ödeme işlemlerinde kredi kartı bilgileri istenir. Kredi kartı bilgilerinin girilmesinin ardından ise sistem tarafından direk ücret tahsil edilerek ödeme işlemleri tamamlanır.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2307.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more