Reklamsız Sözcü

Üsküdar’da 7 bina tahliye edildi

Üsküdar'da yapımı süren metro hattı çalışmaları yakınında bulunan 7 bina yetkililer tarafından boşaltıldı.

android-time 17:46 27 Temmuz 2015
Üsküdar’da 7 bina tahliye edildi
Üsküdar'da yapımı süren metro hattı çalışmaları yakınında bulunan 7 bina yetkililer tarafından boşaltıldı.

Yapımı süren metro hattının yakınında bulunan 3 binanın duvarlarında çatlaklar oluştu. Bunun üzerine yetkililer sokakta bulunan 7 binayı tedbir amaçlı boşaltma kararı aldı.

Üsküdar, Mimar Sinan Mahallesi, Sabahattin İskele Sokak’ta dün akşam saatlerinde vatandaşlar binalarında sesler duydu ve panikle sokağa döküldü. Apartman sakinleri daha sonra da binalarının arka kısmında yapımı devam eden Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe metro hattı inşaatı yetkililerine duydukları sesten bahsetti. Bunun üzerine yetkililer sokakta inceleme yaptı; 3 binanın duvarlarında ve zemininde çatlaklar oluştuğunu tespit etti. Binaların zarar gördüğü sokak, inşaat yetkilileri tarafından demir kapı ile kapatıldı.

İncelemenin sonunda da sokaktaki 7 bina tedbir amaçlı boşaltıldı; sokak sakinleri önemli eşyalarını da alarak inşaat yetkilileri tarafından otele yerleştirildi.

BİNAYA KESİNLİKLE SOKMUYORLAR

Oturduğu binanın zarar gördüğünü belirten İsmail Odabaş, yaşanan olaya ilgili şunları söyledi:

“İnşaattan dolayı binamızda bir çökme var. Jeolojik nedenlerden dolayı böyle bir çökme olduğunu söylediler. Bizi otellerde misafir ettiler. Binamızda muazzam bir hasar var. Arkadaki binalarda da hasar var. Kendileri de evleri kontrol altına aldıklarını söylediler. Otel masraflarının karşılanacağını söylediler. Bize özel eşyalarımızı almamız için fırsat tanıdılar, ondan sonra demir kapıları kaynakladılar. Mühür vurdular binaya, şuanda giremiyoruz. Binaya kesinlikle sokmuyorlar. Onların uyarıları bu. 2-3 gün daha binanın durumunu kontrol etmeyi düşünüyorlar.”

Sokakta oturan bazı vatandaşlar, bugün de özel eşyalarını tedbir amaçlı boşaltılan evlerinden almaya devam etti.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more