Reklamsız Sözcü

UYAP Mahkeme Dava Sorgulama

UYAP mahkeme dava sorgulama için tercih edilebilen sitelerden birisidir. Mahkeme dava sorgulamada UYAP vatandaş girişini kullanma detayı haberimizde.

android-time 09:02 21 Aralık 2015
UYAP Mahkeme Dava Sorgulama
UYAP mahkeme dava sorgulama için tercih edilebilen sitelerden birisidir. Mahkeme dava sorgulamada UYAP vatandaş girişini kullanma detayı haberimizde.

Mahkeme dava sorgulama işlemlerinde e devlet sisteminin yanında UYAP da kullanılır. UYAP üzerinden işlem yapmak isteyenlerin bu konuda ilk olarak resmi siteye giriş yapması gerekir. Giriş sonrasında ise mahkeme dava sorgulama için portallar bölümüne tıklanmalıdır. Sorgulama biz tr blog sitesinde paylaşılmış mahkeme dosya sorgulama yazısında UYAP için farklı giriş bölümleri olduğu açıklanır. Kişiler UYAP mahkeme dava sorgulama için vatandaş portalını kullanmalıdır.

UYAP resmi sitesi ve yapılması gereken seçim ekranı şöyledir;

UYAP mahkeme dava sorgulama için vatandaş portalına geçiş yapıldığında yeni bir sistem ekranda görülür ve kişilerin giriş yapması istenir. Giriş için 3 seçenek olduğu gibi kişilerin e devlet üyeliği ile giriş yapması en kolay olanıdır. İlgili giriş bölümü ise şöyledir;

Mahkeme dava sorgulama için e devlet girişi yapıldıktan sonra tekrar UYAP'a yönlendirme yapılır ve açılan yeni ekranda kişilerin işlemlerini yürütmesi için özel bir menü gözükür. Bu alan ise şöyledir;

Bu bölümden sadece mahkeme dava sorgulama için değil, UYAP üzerinden sunulan tüm hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Bunun için solda yer alan menüden ilk olarak seçim yapmalı ve ardından sağ alanda açılan formu doldurmalısınız. Gib bilgi paylaşım blog sitesindeki Yargıtay dava sorgulama gibi yazılarda da UYAP üzerinden işlem yapılabileceği belirtilir.

Mahkeme dava sorgulama için dosya sorgulama bölümü seçilebilir. Bu bölümde sağ bölümde açılan formun doldurulmasının ardından sistem tarafından kişi adına mahkeme dava sorgulama yapılarak, sonuçlar ekranda yayınlanır. Kişiler dava ile ilgili takip işlemlerini belirtilen adımları takip ederek kolay bir şekilde gerçekleştirebilir. Üstelik tüm işlemler ücretsizdir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2407.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more