Reklamsız Sözcü

Yeni nesil dijital gazete yaziyooor.com

Türk medya dünyasına yeni bir dijital gazete daha katıldı.

android-time 12:33 31 Aralık 2015
Yeni nesil dijital gazete yaziyooor.com
Türk medya dünyasına yeni bir dijital gazete daha katıldı.

Dijital yayıncılık ailesine bir isim daha katıldı. Yaziyooor.com daha önce birçok farklı sitenin yayın müdürlüğünü üstelenen 25 yıllık deneyimli bir isme ait. ‘Patron esaretine son vermek' algısıyla kurulan site günün önemli gelişmelerini sade bir ara yüzle okuyucuları ile buluşturuyor.

Mobil ve tablet üzerinden de yayın yapan sitenin sosyal medya ekibi de aktif olarak çalışıyor. Sitenin kurucularından Yayın Yönetmeni Sunay Korkmaz yaziyooor.com'u şöyle anlatıyor;

“25 yıldır yazılı ve görsel basında ve bunun son 10 yıla yakın bölümünü de dijital medyada geçiren biri olarak, yeni bir maceraya atılmış durumdayım. Bunca yıllık gazetecilik bilgi ve birikimini artık kendi adıma kullanma kararı alarak, patron esaretine son vermiş bulunmaktayım… Türkiye, bir yandan sadece doğası gereği haber yaptığı için gazetecilerin hapse atıldığı, bir yandan da meslektaşları hapse girerken neredeyse, “oh olsun” diyerek zil takıp oynamadığı kalan ve bu duruma alkış tutan sözde gazetecilerin olduğu zor bir süreçten geçmekte. Ülke basının bu koşullarından bir basın emekçisi olarak esef duymaktayım. İşte bu şartlar altında dijital bir gazete kurarak, şartların normalleşmesi adına, şucu ya da bucu olarak ayrışmayan, yandaş ya da olmayan, insanımızı açıkça söylemek gerekirse “aptal” konumuna düşürmeden, gaza getirmeyen, kısacası sadece haber vermek olan bir haber sitesi olmaya çalışmak niyetindeyiz.”

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more