Reklamsız Sözcü

1900’lerden günümüze büyülü bir yolculuk…

1900’lerden bugüne klasik resim & heykel Sergisi Galeri Eksen Balat Art & Artist House'da

android-time 09:29 30 Aralık 2015
1900’lerden günümüze büyülü bir yolculuk…
1900’lerden bugüne klasik resim & heykel Sergisi Galeri Eksen Balat Art & Artist House'da

Galeri Eksen, Balat'ta kurulan ve sanatseverlerin akınına uğrayan mekanda, 1900'lerden günümüze süren klasik resim ve heykel sergisi ile farklı bir heyecan yaşatacak

Galeri Eksen Balat'ta kurulan ve sanatseverlerin akınına uğrayan mekanda, bu kez, ‘Klasik' konseptli resim ve heykel sergisi açılıyor. Balat'ta adeta kültürel bir devrim yaratan ‘Balat'ta Sanat Başkadır' isimli, modern konseptli ilk sergisinin tersine tamamen klasik resim ve heykellerden oluşan sergide ;1900'lerin başından günümüze uzanan klasik eserler sergilenecektir. Sergide deyim yerindeyse yok yok : Lina Gabuzzi'den Fotiadis'e Mim Bedrettin'den Bedri Rahmi ve Eren Eyüboğlu'na kadar uzanan geniş ve renkli bir yelpaze yer alıyor.

Sergide yer alan eserler müzelerde görmeye alışık olduğumuz sanatçıların eserlerinden oluşmaktadır. Dünyada bir ilk konsepti olan Galeri Eksen Balat Art & Artist House çok değerli bir koleksiyon seçkisiyle 25 Aralık saat 18:00 ‘da açılıyor.

Sergi 25 Aralık 2015 – 25 Ocak 2016 tarihleri arasında Balat'ın merkezinde konumlanmış olan Galeri Eksen Balat Art & Artist House ‘da görülebilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more