Reklamsız Sözcü

Akbank Sanat’ta gitar günleri Ocak’ta başlıyor

Gitar dünyasının seçkin isimleri Akbank Sanat'ta sahne alacak.

android-time 10:29 11 Aralık 2015
Akbank Sanat’ta gitar günleri Ocak’ta başlıyor
Gitar dünyasının seçkin isimleri Akbank Sanat'ta sahne alacak.

Akbank Sanat konser maratonu Ocak ayında başlıyor. 7 Ocak Perşembe günü iki çok yönlü müzisyen müzisyen Cenk Erdoğan ve Mehmet İkiz'in “Lahza” isimli projeleri ile açılacak olan Akbank Sanat Gitar Günleri, 12 Ocak'ta efsane gitarist Carlo Domeniconi'nin vereceği konser ile devam edecek.

Yirminci yüzyıl gitar repertuarı ve tekniğinin gelişmesine önemli katkıları olan Domeniconi'nin ardından sahneye Arjantinli virtüöz Quique Sinesi çıkıyor. 14 Ocak Perşembe günü vereceği konserde Sinesi kendi bestelerini Akbank Sanat'ta dinleyiciler ile buluşturacak.

20 Ocak Çarşamba günü ise bol ödüllü Macar gitarist konser verecek. Macar Liyakat Nişanı, Franz Listz ve Kossuth ödüllerine layık görülen sanatçı geçtiğimiz Mayıs ayında çıkardığı son albümünden besteleri seslendirecek. Dünyaca tanınan Marek Pasieczny 28 Ocak Perşembe günü unutulmaz konserlerinden birine daha Akbank Sanat'ta imza atacak. Gitar Günleri 30 Ocak'ta “On Verra” isimli albümleri kısa süre önce yayınlanan Jean Baptiste Hardy Trio konseri ile son bulacak.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more