Reklamsız Sözcü

Bremen Mızıkacıları tiyatro sahnesinde

Bremen Mızıkacıları adlı çocuk oyunu Sivas Devlet Tiyatrosu Sahnesine taşındı

android-time 10:00 1 Aralık 2015
Bremen Mızıkacıları tiyatro sahnesinde
Bremen Mızıkacıları adlı çocuk oyunu Sivas Devlet Tiyatrosu Sahnesine taşındı

Fernando Arrabal'ın yazdığı ‘Üç Tekerlekli Araba’ adlı oyunla perdelerini açan Sivas Devlet Tiyatrosu, Grımm Kardeşler'in yazdığı eğlenceli hikayesiyle her yaştan seyircinin beğenisini kazanan Bremen Mızıkacıları'nı da tiyatro sahnesine taşıyor. Özlem Saraç'ın Türkçe'ye çevirdiği oyunu Burçhan Göze yönetiyor. Oyun 2 Aralık Çarşamba günü saat 14.00'de Atatürk Kültür Merkezi'nde tiyatro severler ile buluşacak.

Bremen Mızıkacıları adlı çocuk oyunu sahneleniş yöntemi ile tiyatro sahnesinde bir ilki yaşatacak. Bremen Mızıkacıları, 80'li yılların ortasında Susam Sokağı adlı çocuk programı ile Türk seyircisinin tanıştığı Muppet Show olarak tabir edilen kuklalar ekseninde geliştirilmiş olan televizyon şovunun tiyatro sahnesine uyarlanışının ilk örneği olacak.

Sivas Devlet Tiyatrosu oyuncularından Onur Kayabaşı, oyundan beklentilerinin tüm çocuklarının tiyatroya gelmesi olduğunu söyledi. Oyunda sokak kedisini canlandıran Özge Günay Göze ise, oyunun çok güzel olduğunu belirterek, tüm çocukları oyuna davet etti.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:3208.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more