Reklamsız Sözcü

Bremen Mızıkacıları tiyatro sahnesinde

Bremen Mızıkacıları adlı çocuk oyunu Sivas Devlet Tiyatrosu Sahnesine taşındı

10:001 Aralık 2015
Bremen Mızıkacıları tiyatro sahnesinde
Bremen Mızıkacıları adlı çocuk oyunu Sivas Devlet Tiyatrosu Sahnesine taşındı

Fernando Arrabal'ın yazdığı ‘Üç Tekerlekli Araba’ adlı oyunla perdelerini açan Sivas Devlet Tiyatrosu, Grımm Kardeşler'in yazdığı eğlenceli hikayesiyle her yaştan seyircinin beğenisini kazanan Bremen Mızıkacıları'nı da tiyatro sahnesine taşıyor. Özlem Saraç'ın Türkçe'ye çevirdiği oyunu Burçhan Göze yönetiyor. Oyun 2 Aralık Çarşamba günü saat 14.00'de Atatürk Kültür Merkezi'nde tiyatro severler ile buluşacak.

Bremen Mızıkacıları adlı çocuk oyunu sahneleniş yöntemi ile tiyatro sahnesinde bir ilki yaşatacak. Bremen Mızıkacıları, 80'li yılların ortasında Susam Sokağı adlı çocuk programı ile Türk seyircisinin tanıştığı Muppet Show olarak tabir edilen kuklalar ekseninde geliştirilmiş olan televizyon şovunun tiyatro sahnesine uyarlanışının ilk örneği olacak.

Sivas Devlet Tiyatrosu oyuncularından Onur Kayabaşı, oyundan beklentilerinin tüm çocuklarının tiyatroya gelmesi olduğunu söyledi. Oyunda sokak kedisini canlandıran Özge Günay Göze ise, oyunun çok güzel olduğunu belirterek, tüm çocukları oyuna davet etti.

Son güncelleme: 15:3208.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet Whatsapp