Reklamsız Sözcü

Dany Brillant yeni yıl konseriyle CRR’ye geliyor

Fransız müziğinin en güçlü seslerinden Dany Brillant, hayranlarına muhteşem bir gece yaşatacak

android-time 11:42 18 Aralık 2015
Dany Brillant yeni yıl konseriyle CRR’ye geliyor
Fransız müziğinin en güçlü seslerinden Dany Brillant, hayranlarına muhteşem bir gece yaşatacak

Fransa'nın en ünlü isimlerinden olan kadife sesli sanatçı Dany Brillant, 22 Aralık Salı günü Cemal Reşit Rey sahnesinde müzikseverlere unutulmaz anlar yaşatacak.

Brillat, Fransız müziğine salsa ve caz ritimleriyle yeni bir yorum KATIYOR

Dany Brillant'ın geçtiğimiz şubat ayında çıkardığı “Le dernier romantique” adlı son albümünden yeni şarkılarını da seslendireceği yeni yıl konseri, 20.00'de başlayacak. Fransız müziğine salsa ve caz ritimleriyle yeni bir yorum katan ve günümüzde Fransız şansonları denince akla ilk gelen isimlerin başında olan Dany Brillant, yeni yıl konseriyle CRR'de fırtınalar estirecek.

DANY BRILLANT KİMDİR?

Gerçek adı Daniel Cohen olan Fransız sanatçı; Arap, Yahudi, Fransız, İtalyan ve İspanyol kültürlerinin kesiştiği Akdeniz'in tam kalbinde, Tunus'ta 28 Aralık 1965'te doğdu. Küçük yaştan itibaren dans etmeye ve enstrüman çalmaya başlayan Brillant, çocukluk yıllarının ardından ailesiyle birlikte Fransa'ya yerleşti. 1985 senesinde bir kabare ile sahne tecrübesine başlayan Dany Brillant, ilk albümünü 26 yaşında “C'est Ça Qui Est Bon” (1991) adı ile yayınladı. “Suzette” adlı caz ritimleri ile donanmış parçası ona dünya çapında şöhreti getirdi.

Dany Brillant'ın 1993 yılında çıkardığı “C'est Toi” yani “O Sensin” adlı albümü, kariyeri için de oldukça verimli ve prestijli oldu. 1996 senesinde yayınladığı “Havana” adlı albümü için Küba'nın başkenti Havana'da kalarak albümüne mambo ve cha cha ezgilerini işledi. 1999'da “Nouveau Jour” albümünde Latin orkestrası eşliğinde şarkı söyledi. 2001 yılında ise İtalyan müziği ile harmanladığı “Dolce Vita” albümünü yayınladı. Üç yıl sonra ise caza dönüş yapan Dany Brillant, “Jazz… A Nouvelle Orleans” (2004) adlı çalışmasını hayranlarına ulaştırdı.

Brillant, 2005'de yayınladığı “Casino” albümünün ardından 2007 senesinde “Historie D'Un Amour” yani “Aşk Hikayesi” albümünü yayınladı. Fransız şarkıcı Dalida ile tanınan bu şarkıyı, bu sefer Brillant yorumladı. “Hier encore”, “Quand je vois tes yeux”, “Regarde-moi” gibi hitlerle de akıllarda yer eden sanatçı, 2011 yılında çıkardığı “Best of Dany Brillant” albümüyle ses getirdi. Brillant, ayrıca 2012 yılında “La vérité si je mens 3” adlı filmde konuk oyuncu olarak yer aldı.

 

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 12:0518.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more