Reklamsız Sözcü

Sanatın usta isimleri bir araya geliyor

Türk edebiyatının usta kalemlerini Akbank Sanat Edebiyat Buluşmaları’nda...

android-time 15:01 10 Aralık 2015
Sanatın usta isimleri bir araya geliyor
Türk edebiyatının usta kalemlerini Akbank Sanat Edebiyat Buluşmaları’nda...

Küçük İskender'in moderatörlüğünde gerçekleştirilecek söyleşilerde ilk olarak 17 Aralık 2015, Perşembe günü Ayfer Tunç ve Murat Gülsoy okurlarıyla buluşacak. Ayfer Tunç'un edebiyat yolculuğu ve deneyimlerini izleyicilerle paylaşacağı söyleşide, Murat Gülsoy ise günümüz Türk edebiyatı üzerine görüşlerini aktaracak, yazarlık ve kitap yaratım süreçleri üzerine tecrübelerini paylaşacak.

Akbank Sanat Edebiyat Buluşmaları'nın ikinci haftasında ise, Türk şiirinin iki önemli kadın tesmilcisi Gülseli İnal ve Nilay Özer izleyicilerle buluşacak. Son dönemde kaybettiğimiz kadın şairler Sennur Sezer ve Gülten Akın'ın da anılacağı 22 Aralık 2015, Salı günü saat: 19.30'da “Şiir Daima Kadındır” başlığı ile düzenlenecek söyleşide, Türk şiirinde kadının yeri ve geleceği konuşulacak.

24 Aralık 2015, Perşembe günü ise kitapları yirmiden fazla dile çevrilen, Türkiye'de polisiye romanın en önemli temsilcilerinden biri olan Ahmet Ümit'i ağırlayacak. Bugüne kadar çok satanlar listesinde en üst sıraya tırmanan sayısız romana imza atan ünlü yazar, Küçük İskender'in moderatörlüğünde gerçekleştireceği söyleşide edebi kimliği, yaşamı ve günümüz Türk edebiyatına bakışı üzerine görüşlerini paylaşırken, katılımcıların merak ettiği soruları da yanıtlayacak.

29 Aralık 2015, Salı günü oyuncu Pelin Batu ve yönetmen Mustafa Altıoklar'ın katılacağı “Sinema Edebiyata Muhtaç mıdır?” başlıklı söyleşi ile sona erecek. Küçük İskender'in sinema yaşamlarından yola çıkarak konuklarına sinema – edebiyat ilişkisi üzerine düşüncelerini ve bu konuya bakış açılarını soracağı söyleşide, Pelin Batu ve Mustafa Altıoklar sinema yaşamlarını, edebi yaklaşımlarını ve Türk sinemasının dünyada kabul gören mevcut konumunu izleyicilere aktaracak.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:0210.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more