Reklamsız Sözcü

İranlı ressam, uzayı ve kara delikleri ele alıyor

Javad Alamdari’nin ‘Black Hole’ isimli sergisi 22-30 Aralık tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor

android-time 09:19 22 Aralık 2015
İranlı ressam, uzayı ve kara delikleri ele alıyor
Javad Alamdari’nin ‘Black Hole’ isimli sergisi 22-30 Aralık tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor

İranlı ünlü ressam Javad Alamdari'nin ‘Black Hole' isimli sergisi  bugünden itibaren Nişantaşı Galeri Eksen'de açılıyor. Alamdari eserlerinden şöyle bahsediyor:

“Söylemesi gerekiyor ki, kara delikler hakkında olan bazı şeyler benim için soru işareti bırakıyorlar ve önemlidir ve kuşkusuz, bu konular benim eserlerimde etki bırakmış. Kara deliklerin doğa ve sırları benim merak duygumu etkiledi. Benim eserlerim soyut ekspresyonizm hareketin ana dallarına, ‘Eylem’ yöntemi çizimlerine benziyor. Dahası, bu çizimler zihin ve kara deliklerden olan bilgilerim üzerine çizilmiştir. Sanatçı, bu modern dünyada bilim ve sanat konusundan ve ayrıca toplum ve dünya ve kendi etrafı dünyasından ve sonra onun kendi yaşam tarzına olan etkisinden bilgilenmek ister ve bu yolda, kendi sanatıyla toplum ve etrafında olan dünyaya etki bırakmak ve yararlı olmayı ister”

Sergi, 22 – 31 Aralık 2015 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor. Bilim ve sanatı harmanlayan İranlı ressam Javad Alamdari'nin eserleri pazar günü hariç her gün İstanbul Nişantaşı’nda bulunan Galeri Eksen'de ziyaret edilebilir.

JAVAD ALAMDARI KİMDİR?

1984 yılında İran'da doğan sanatçı ailesinin desteği ile çocukluk yıllarında resme yöneldi.Lisede güzel sanatlar ve grafik eğitimi alan Alamdari resim çalışmalarını modern tarzda sürdürdü.21 yaşında İstanbul'a yerleşen sanatçı Devrim Erbil Atölyesi'nde çalışmaya başladı.

2007 yılında Devrim Erbil ve atölye arkadaşları ile Ayşegül Bayrak Sanat Galerisi'nde ardından Nişantaşı'nda kişiseller açtı ve karma sergilere katıldı. Son yıllarda soyut resme yönelen ve kara delikler üzerinde yoğunlaşan Alamdari İstanbul ve İran'daki atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 13:0522.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more