Reklamsız Sözcü

Nadir Sarıbacak’a yandaş kanal sansürü!

Yandaş A Haber kanalı, Antalya Film Festivali'nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alan Nadir Sarıbacak'ın konuşmasını sansürledi.

android-time 09:59 7 Aralık 2015
Nadir Sarıbacak’a yandaş kanal sansürü!
Yandaş A Haber kanalı, Antalya Film Festivali'nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alan Nadir Sarıbacak'ın konuşmasını sansürledi.

52’inci Uluslararası Antalya Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünün sahibi olan Nadir Sarıbacak’ın konuşması, ekranının sağ üst köşesinde “YSK ve RTÜK sansürüne hayır” logosu bunan A haber kanalı tarafından sansürlendi. Sarıbacak konuşmasında “Kardeşlik ve muhabbetin her şeyi kurtaracağını, bu memlekette kader kardeşliğinin var olduğunu” dile getirdi.

İŞTE SANSÜRLENEN O KISIM!

Sarıbacak “Bir saniyenizi alacağım. Tolga sağol böyle bir rolü bana teklif ettiğin için ve bütün ekibe teşekkür ediyorum. Jüri üyelerine de, elinize sağlık. Hasbihal etmek istiyorum. Çok kısa, 30 saniye… Memleketle ilgili dertlerim var. Bu filmden de (Sarmaşık) hareketle, çok güzel arkadaşlarım var benim. Farklı dilden, dinden, ırktan, meşrepten, mezhepten ve hepsini aşk derecesinde seviyorum. Ve bizi ancak kardeşlik ve muhabbetin kurtaracağına inanıyorum. Muhabbet… Gerçekten… Belki bir duble rakı ya da bir demlik çay. Muhabbet kurtaracak bizim dertlerimizi. Çünkü vücudun organları gibiyiz. Kulağın ağza, elin ayağa muhalif olamayacağına göre, kesildiği zaman bütün vücut acıyacağına göre… Kader bağlılığımız var memlekette…” dedi. Ne olduysa bundan sonra oldu. A Haber kanalı bir anda yayını kesti.

LOGO VAR AMA…

Konuşmayı yayınlamayan kanal, konuşma sırasında ise müzik ve Antalya görüntülerine yer verdi. Antalya film festivali ödül törenini canlı yayında veren A Haber’in o dakikalarda ise ekranın üst köşesinde “sansüre hayır” logosunun yer alması dikkat çekti.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 10:1107.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more