Reklamsız Sözcü

Oyunculardan Sadri Alışık selamı

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu Ankara'da perdelerini açtı

android-time 08:00 28 Aralık 2015
Oyunculardan Sadri Alışık selamı
Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu Ankara'da perdelerini açtı

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu'nun 2015-2016 tiyatro sezonunda Ankara'da sahneleyeceği yeni oyunu ”Yoksun” tiyatroseverlerle buluştu.

Kerem Alışık, SAKM Ankara mezunu genç yeteneklere destek verirken, “Ankara'daki SAKM'nin içinde bir tiyatro sahnesi açmanın ve bu sahnede repertuvar tiyatrosu anlayışıyla çeşitli oyunları sergileyecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün ilk oyunumuzda ibretlik bir yaşam öyküsü izledik, oyuncuları ve yönetmenimizi kutluyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

20 senedir kültür ve sanata hizmetini sürdüren, sektöre sayısız isim kazandıran Sadri Alışık Kültür Merkezi İstanbul'da olduğu gibi senelerdir Ankara'da da Akademi olarak da hizmet vermeye devam ediyor.

Sadri Alışık Kültür Merkezi, Ankara'ya kazandırdığı yeni sahne Çolpan İlhan Sahnesi'nde Yoksun oyunu ile ilk kez seyirci SAKM Ankara Çolpan İlhan Sahnesi'nde prömiyer yapan oyun, açlıktan ölmek üzere olan Afrikalı küçük kız çocuğu ve hemen yanında onun ölmesini bekleyen akbabayı fotoğraflayan ve bu fotoğrafıyla Pulitzer Ödülü’nü kazanan Kevin Carter’ın hikâyesini anlatıyor. Ülkemizde yakın zamanda yürekleri burkan Aylan bebek gibi acı bir fotoğraf karesine girmiş Afrikalı küçük bir çocuk ve tüm dünyada yarattığı uyanışın ardından gelen trajedinin gerçek hikayesini tiyatro sahnesine yansıtıyor.

Yönetmenliğini Edip Türmerkan'ın üstlendiği, Cuma Boynukara'nın kaleme aldığı, Musa Kazım Öney, Diyar Güldoğan, Miray Tuğçe Özer ve Irmak Tuğcu'nun oynadığı “Yoksun” adlı oyun Her Cumartesi SAKM Ankara Çolpan İlhan Sahnesinde sanatseverlerle buluşacak.

Yazan: Cuma Boynukara

Yöneten: Edip Tümerkan

Dramaturg: Gülşen Karakadıoğlu

Işık Tasarımı: Mahir Köksal

Oyuncular: Musa Kazım Öney, , Miray Tuğçe Özer Diyar Güldoğan,

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 10:4628.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more